Jonass otrā posma kvalifikācijā ieņem vietu otrajā desmitā

23/03/2019 20:01

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas sestdien Lielbritānijā izcīnīja 13. vietu pasaules čempionāta otrā posma kvalifikācijā prestižākajā MXGP klasē.

Uzvaru kvalifikācijā izcīnīja slovēnis Tims Gajsers (“Honda”), kurš desmit apļus veica 26 minūtēs un 5,801 sekundē.

Jonass viņam zaudēja vairāk nekā minūti un ieņēma 13.vietu, bet Matīss Karro, kurš startē ar “Husqvarna” motociklu, atpalika divus apļus un tika klasificēts 32.vietā.

Sacensības notiks svētdien.

Jau ziņots, ka pirms trim nedēļām sezonas pirmajā posmā Jonass MXGP klasē debitēja ar desmito vietu. Ceļgala traumas dēļ zem lielas jautājuma zīmes bija, vai latvietis vispār sezonu sāks laikus, tomēr viņš uzrādīja pārsteidzoši labu rezultātu savam veselības stāvoklim.

Turpat Lielbritānijā norisinās Eiropas čempionāta pirmais posms 250 kubikcentimetru klasē (EMX 250), sestdien pirmajā braucienā astoto vietu izcīnīt Kārlim Sabulim, kurš brauc ar KTM spēkratu.

Pašlaik 22 gadus vecais Jonass pēc četru gadu sadarbības ar KTM rūpnīcas komandu pārcēlies uz “Husqvarna” vienību. Vēl 2017. gadā Latvijas sportists kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, bet divreiz viņš kļuva par šīs klases vicečempionu.

Jonas jaunās komandas “Rockstar Energy Husqvarna” īpašnieks ir slavenais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta somu pilots Kimi Reikenens.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem desmitais jūnija vidū notiks Ķegumā.