Jonass paliek ārpus TOP 20 Somijas “Grand Prix” kvalifikācijā

13/08/2022 18:57
Pauls Jonass

Latvijas motosportists Pauls Jonass sestdien izcīnīja 25.vietu pasaules čempionāta 16.posma – Somijas “Grand Prix” – kvalifikācijā prestižākajā MXGP klasē.

Uzvaru izcīnīja francūzis Romēns Fevrs, kuram, atpaliekot gandrīz desmit sekundes, sekoja nīderlandietis Braiens Bogerss, bet labāko trijnieku noslēdza Glens Koldenhofs no Nīderlandes.

Jonass brīvajos treniņbraucienos bija 13.vietā, otrajos treniņos ieņēma arī 13.pozīciju, taču kvalifikācijas braucienā viņš jau brauciena sākumā atkāpās uz vietu trešajā desmitā, līdz brauciena beigām nespējot pacelties augstāk par 25.pozīciju.

Sacīkšu abi braucieni tiks aizvadīti svētdien. Kopvērtējumā pēc 15 posmiem pārliecinošs līderis ar 645 punktiem ir slovēnis Tims Gajsers, 530 punkti ir šveicietim Žeremī Zīveram, bet trešo vietu ar 496 punktiem ieņem spānis Horhe Prado. Jonass ticis pie 306 punktiem un ieņem devīto pozīciju. Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 18 posmi.

Eiropas čempionāta sacensībās Somijas “Grand Prix” ietvaros EMX125 klasē otro vietu pirmajā braucienā izcīnīja Kārlis Reišulis, kurš no pirmās vietas ieguvēja nīderlandieša Ivano van Ērpa atpalika nedaudz vairāk kā desmit sekundes. Tikmēr Jānis Reišulis palika ārpus labāko trijnieka un ieņēma ceturto vietu, bet Roberts Lūsis finišēja desmitajā pozīcijā. Otrais brauciens EMX125 klasē paredzēts svētdien.