Jonass Šveicē finišē bez punktiem

10/04/2023 20:08
Pauls Jonass

Latvijas motosportists Pauls Jonass pirmdien Šveicē nefinišēja abos pasaules motokrosa čempionāta Šveices “Grand Prix” sacensību braucienos.

Divu braucienu summā uzvaru ar 47 punktiem izcīnīja francūzis Maksims Reno, 45 punktus sakrāja spānis Horhe Prado un 42 punktus – francūzis Romēns Fevrs. Jonass bez gūtiem punktiem ieņēma 37.vietu. “Standing Construct Honda” komandu pārstāvošais Latvijas motobraucējs neveica pat vienu apli, ierindodamies 39.vietā.

Uzvaru braucienā izcīnīja Prado, kurš bija vadībā no pirmā līdz pēdējam aplim un par 6,298 sekundēm apsteidza Reno un par 14,572 sekundēm – Fevru. Arī otrajā braucienā Jonass nefinišēja, veicot vien septiņus apļus. Braucienu viņš sāka devītajā vietā, bet astotajā aplī atkrita uz 36.vietu, nākamajā aplī izstājoties. Uzvaru braucienā izcīnīja Reno, kurš par 7,825 sekundēm apsteidza Fevru un par 17,970 sekundēm – Prado.

Jau ziņots, ka sestdien kvalifikācijā Jonass finišēja 17.vietā, no kvalifikācijas uzvarētāja spāņa Horhes Prado atpaliekot minūti un 9,747 sekundes. Otrs ātrākais kvalifikācijā bija Francijas motobraucējs Romēns Fevrs, bet labāko trijnieku noslēdza nīderlandietis Džefrijs Herlingss.

2022.gada čempionātā uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, aiz sevis atstājot šveicieti Žeremī Sīveru un spāni Horhi Prado. Latvijas motosportists Jonass, kurš nestartēja trijos posmos, sezonu noslēdza devītajā pozīcijā. Nākamais čempionāta posms jau šīs nedēļas beigās notiks Itālijā.