Jūlijā Rīgā norisināsies Ukrainas basketbola izlases Pasaules kausa kvalifikācijas spēles

18/05/2022 11:32
Ukrainas basketbola izlase

Jūlija sākumā Ukrainas basketbola valstsvienība galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā “Arēnā Rīga” aizvadīs Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēles ar Gruzijas izlasi (1. jūlijā) un Spānijas izlasi (7. jūlijā). Spēles rīko Ukrainas Basketbola federācija sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību. Biļetes var iegādāties bezrindas.lv. Visi ieņēmumi no biļešu pārdošanas tiks izmantoti, lai nodrošinātu Ukrainas komandu līdzdalību Eiropas čempionātos. Atbalsti Ukrainu!

Atsaucoties Ukrainas Basketbola federācijas vadītāju lūgumam palīdzēt noorganizēt Rīgā 2023. gada Pasaules kausa izcīņas spēles, kuras kara apstākļos nav iespējams aizvadīt Kijivā, Latvijas Basketbola savienība veica nepieciešamos priekšdarbus un aicināja Nacionālo sporta padomi atbalstīt šo solidaritātes akciju. NSP  5. maija sēdē pieņēma pozitīvu lēmumu.

“Krievijas izraisītā kara apstākļos ir svarīgi Ukrainu atbalstīt visos pieejamos veidos. Šajā sarežģītajā laikā ukraiņu tautai ir vajadzīgas jebkādas pozitīvas emocijas, tai skaitā veiksmīgi starti starptautiskajās sporta sacensībās. No savas puses Latvijas Basketbola savienība darīja un darīs visu iespējamo, lai Ukrainas valstsvienība Rīgā justos kā mājās. Milzīgs paldies Izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei, finanšu ministram Jānim Reiram un visiem Nacionālās sporta padomes locekļiem, kuri atbalstīja LBS iniciatīvu,” Unkrainas situāciju komentē Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis.

Ukrainas izlase 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas G grupas turnīrā novembrī startēja ar izbraukumā Tbilisi piedzīvoto zaudējumu mačā ar Gruzijas izlasi (83:88), kā arī uzvaru Kijivā pār Ziemeļmaķedoniju (78:61). Ziemas spēļu cikla pirmo spēli Ukrainas komanda izbraukumā Spānijā (74:88) aizvadīja 24. februāra vakarā – 16 stundas pēc kara sākuma. 27. februārī Kijivā paredzētais atbildes mačs, protams, tika atcelts.

“Esam ļoti pateicīgi Latvijas Basketbola savienībai, kas jau februāra beigās deva patvērumu mūsu valstsvienībai. LBS un Latvijas basketbola sabiedrība kā patiesi draugi grūtā brīdī viesmīlīgi uzņēmuši lielu skaitu mūsu bērnu, kam nodrošināta ne tikai drošība, bet arī iespējas pilnvērtīgi turpināt nodarboties ar basketbolu. Protams, mēs sapņojam valstsvienības spēles aizvadīt Kijevas Sporta pilī, taču patlaban tas diemžēl nav iespējams. Šādā situācijā Latvija ir ļoti labs varianti, jo te ir daudz ukraiņu un mūsu domubiedru, kuri gatavi piepildīt “Arēna Rīga” tribīnes. Turklāt Latvijas Basketbola savienība nodrošinājusi lieliskus apstākļus, lai sagatavotos cīņām ar Gruzijas, Ziemeļmaķedonijas un Spānijas izlasēm,”par šī brīža situāciju Ukrainas Basketbola federācijas ģenerālsekretārs Vladimirs Drabikovskis.

Ukrainas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis Ukrainas komandas sastāvā cer redzēt visus labākos basketbolistus, kuru lielākā daļa klubu sezonas nogalē spēlē dažādu Eiropas valstu komandās. Turpinās sarunas par NBA spēlējošo ukraiņu pievienošanos valstsvienībai. “Līdz kara sākumam daudzi izlases basketbolisti spēlēja Ukrainas klubos. No sportiskā viedokļa labi, ka visiem izdevās atrast darbu dažādās valstīs un dažāda līmeņa līgās. Karš dzimtenē ir prātam neaptverama traģēdija, bet tas arī norūda tautu, norūda personības. Sportā ir nepieciešama agresivitāte un tās mūsu komandai netrūks,”saka Bagatskis.

Ukrainas izlases gatavošanās vasaras spēlēm tiek organizēta ar dažādu valstu varasiestāžu un basketbola organizāciju atbalstu. Daļa izlases kandidātu 24. maijā Rīgā sāksies pirmā treniņnometne, kurā piedalīsies daudzi jaunie basketbolisti. Pilnā sastāvā sapulcēties paredzēts 10. jūnijā treniņnometnē Itālijā. Gatavošanās jūlija spēlēm turpināsies Portugālē un Rīgā. 1. jūlijā Ukrainas izlase “Arēnā Rīga” spēlēs ar Gruzijas izlasi, 4. jūlijā – izbraukuma spēle Ziemeļmaķedonijā, 7. jūlijā Rīgā ar pasaules čempionvienību Spānijas izlasi. 2023. gada Pasaules kausa izcīņas G grupas tabulā pagaidām situācija ir šāda: Gruzija 3-1, Spānija 3-0, Ukraina 1-2, Ziemeļmaķedonija 0-4. Pēc jūlija spēlēm trīs labākās komandas iegūs tiesības turpināt cīņu otrajā posmā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Kalniņš
06/07/2022 11:14

“Amur” paziņo par līgumu ar vārtsargu Kalniņu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Habarovskas “Amur” paziņojis par līguma noslēgšanu ar latviešu vārtsargu Jāni Kalniņu, paziņojusi vienība savā vietnes “Instagram” profilā, kā arī vārtsargs atrodams komandas pieteikumā organizācijas mājaslapā….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām