Jurjānei, Babkinai un Jākobsonei rezultatīvs sniegums Turcijas čempionātā

27/11/2021 19:49
Aija Jurjāne/Putniņa

Latvijas basketboliste Aija Jurjāne sestdien Izmitā Turcijas čempionāta spēlē guva astoņus punktus, viņas pārstāvētajai Ankaras “Botaš” izcīnot uzvaru izbraukumā, kamēr Elīna Babkina guva 16, bet Ilze Jākobsone piecus punktus savu komandu zaudējumos. “Botaš” izbraukumā ar 69:61 (29:13, 16:16, 7:17, 17:15) pieveica “Izmit Belediyespor”.

Jurjāne laukumā bija 36 minūtes un 44 sekundes, kurās viņa realizēja divus no trijiem divu punktu un vienu no diviem trīs punktu metieniem, kā arī vienu no diviem soda metieniem. Viņa arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pa reizei bloķēja pretinieces metienu un pārķēra bumbu, sešreiz kļūdījās, kā arī spēli pabeidza priekšlaicīgi piecu personisko piezīmju dēļ un sakrāja efektivitātes koeficientu deviņi.

Uzvarētāju komandā rezultatīvākā bija Džezmīna Deivisa ar 18 punktiem, kā arī piecām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm. Mājiniecēm Kristina Higinsa sakrāja 17 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un piecreiz rezultatīvi piespēlēja.

Elīnas Babkinas pārstāvētā Ankaras “Cankaya Universitesi” viesos ar 69:101 (16:29, 13:34, 20:24, 20:14) piedzīvoja sagrāvi pret citu Ankaras klubu līdervienību “Nesibe Aydin”.

Babkina laukumā bija 33 minūtes, kuru laikā realizēja piecus no 12 divu punktu metieniem un divus no septiņiem trīspunktu metieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra trīs pretinieču piespēles, pieļāva četras kļūdas, reizi pārkāpa noteikumus un beidza spēli ar efektivitātes koeficientu pieci. Zaudētāju komandā 17 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Aleksisa Prinsa. Pretiniecēm rezultatīvākā bija Aleina Koutsaa, kura guva 25 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas.

Vēl vienā spēlē Ilzes Jākobsones pārstāvētā Stambulas “Bešiktaš” savā laukumā ar 70:78 (16:22, 19:14, 24:19, 11:23) piekāpās Bursas “Buyukšehir Belediyesi”. Latvijas basketboliste laukumā pavadītajās 33 minūtes un divās sekundēs realizēja vienu no sešiem divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, sešreiz rezultatīvi piespēlēja, vienreiz pārķēra bumbu, divreiz kļūdījās, nopelnīja trīs personiskās piezīmes, kā arī beidza spēli ar efektivitātes koeficientu četri.

Stambulas komandā rezultatīvākā bija Meigana Simonsa, kura guva 30 punktus. Viešņu vienībā 20 punktus guva Ketlīna Doila. Turnīra tabulā ar trim uzvarām piecos mačos sestajā pozīcijā atrodas Anetes Šteinbergas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray”, desmitajā vietā ar divām uzvarām sešās spēlēs ierindojas “Cankaya Universitesi”, “Botaš” ar vienu uzvaru sešās cīņās ir 11., bet “Bešiktaš” bez uzvarām – 12.pozīcijā. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.