Jurjānei iespaidīgs sniegums komandas uzvarā Turcijas čempionāta spēlē

04/02/2022 19:03
Aija Jurjāne/Putniņa

Latvijas basketboliste Aija Jurjāne piektdien guva 20 punktus Turcijas čempionāta spēlē savā laukumā un kopā ar Ankaras “Botaš” komandu svinēja uzvaru. “Botaš” mājās ar 91:71 (20:14, 23:12, 24:24, 24:21) pārspēja Antakjas “Hatay”.

Jurjāne spēlēja 35 minūtes un 50 sekundes, kuru laikā realizēja astoņus no deviņiem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus, bet mērķi nesasniedza divi tālmetieni. Viņa arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, divreiz pārkāpa noteikumus un sakrāja mačā lielāko efektivitātes koeficientu 27.

Tikmēr Ilze Jākobsone palika bez gūtiem punktiem, bet viņas pārstāvētā Stambulas “Bešiktaš” izbraukumā ar 66:91 (13:27, 18:16, 15:23, 20:25) atzina Stambulas superkluba “Fenerbahce” pārākumu. Jākobsone spēlēja desmit minūtes un 24 sekundes, netrāpot vienu divpunktu un divus trīspunktu metienus. Viņas rēķinā arī pa rezultatīvai piespēlei un atlēkušajai bumbai, trīs kļūdas, viena personiskā piezīme un efektivitātes koeficients -4. Rezultatīvākā viešņu rindās ar 22 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām bija Erika Makola.

Vēl vienā spēlē Stambulas “Galatasaray” bez savainotās Anetes Šteinbergas sastāvā savā laukumā ar 62:65 (14:12, 13:22, 20:13, 15:18) piekāpās Mersinas “Jenišehir”. Sestdien Elīnas Babkinas pārstāvētā Ankaras “Cankaya Universitesi” savā laukumā tiksies ar “Antalya 07”.

“Botaš” ar desmit uzvarām 17 spēlēs atrodas piektajā vietā, “Bešiktaš” ar sešiem panākumiem 17 cīņās ir astotā, uzreiz aiz tās ir “Galatasaray” ar astoņām uzvarām 15 aizvadītos mačos, bet “Cankaya Universitesi” ar piecām uzvarām un desmit zaudējumiem ieņem 12.vietu.

Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.