Jurjānes un Jākobsones duelī Turcijas čempionāta spēlē uzvar Jurjānes pārstāvētais klubs

06/04/2022 19:24
Aija Jurjāne/Putniņa

Turcija

Divu Latvijas basketbolistu Aijas Jurjānes un Ilzes Jākobsones pārstāvēto komandu Turcijas čempionāta spēlē trešdien Ankarā pārākas bija Jurjānes pārstāvētās Ankaras “Botaš” basketbolistes. “Botaš” savā laukumā ar 101:74 (29:26, 23:14, 29:19, 20:15) pieveica Jākobsones pārstāvēto Stambulas “Bešiktaš”.

Jurjāne 21 minūtē un 51 sekundē laukumā guva astoņus punktus, realizējot divus no septiņiem divpunktu metieniem un četrus no septiņiem soda metieniem. Viņa izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, vienu reizi kļūdījās, nopelnīja trīs personiskās piezīmes un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu deviņi.

Jākobsone Stambulas kluba rindās laukumā bija 26 minūtes un 35 sekundes, gūstot 13 punktus, realizējot vienu no četriem divpunktu un trīs no pieciem tālmetieniem, kā arī abus soda metienus. Viņa izcīnīja arī divas atlēkušās bumbas, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, divreiz kļūdījās, nopelnīja trīs personiskās piezīmes un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu desmit. “Botaš” rindās Jelena Dubljeviča izcēlās ar 23 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm, bet viešņām, kuru rindās Jākobsone bija otra rezultatīvākā spēlētāja, 16 punktus guva Erika Makola.

“Botaš” ar 15 uzvarām 24 cīņās ieņem piekto vietu, Anetes Šteinbergas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” ar 14 panākumiem 23 spēlēs ir septītā, Elīnas Babkinas pārstāvētā Ankaras “Cankaya Universitesi” ar deviņām uzvarām 24 spēlēs ir astotā, bet “Bešiktaš” ar tādu pašu bilanci ir vienu pozīciju zemāk. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.

Itālija

Latvijas basketboliste Kitija Laksa trešdien guva 17 punktus Itālijas A sērijas spēlē, palīdzot Skio “Famila” tikt pie panākuma izbraukumā. Skio komanda ar rezultātu 64:54 (21:23, 13:11, 19:12, 11:8) uzvarēja Boloņas “Virtus Segafredo”.

Laksa, esot rezultatīvākajai uzvarētāju vienībā, laukumā bija 25 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā guva divus no trīs divu punktu metieniem, četrus no sešiem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem. 12 gūtajiem punktiem viņa pievienoja divas atlēkušās bumbas, pa vienai rezultatīvai piespēlei, kļūdai, pārtvertai bumba, personīgajai piezīmei un izprovocētam sodam un noslēdza spēli ar +/- rādītāju +12. Mājinieču rindās Brianna Tērnere izcēlās ar 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām.

Citā spēlē Karlīnes Pilāberes Sanmartīno “Fila” savā laukumā ar rezultātu 74:67 (7:11, 17:16, 20:20, 17:14, 13:6) pagarinājumā uzvarēja Kampobaso “Magnolia”. Latvijas basketboliste laukumā pavadītajās 11 minūtēs un 50 sekundēs guva trīs punktus, vienu reizi esot precīzai no trīs punktu līnijas. Viņa arī sakrāja divas personīgās piezīmes, izprovocēja vienu pretinieču sodu un sakrāja +/- rādītāju -2.

“Fila” labā 25 punktus guva Šeja Kellija, kamēr viešņu komandā rezultatīvākā ar 14 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Robina Parksa. “Famila”, kura 23 spēlēs svinējusi tikai panākumus, turnīra tabulā atrodas līderpozīcijās, bet Karlīnes Pilāberes pārstāvētā Sanmartīno “Fila” ar 13 uzvarām un 13 zaudējumiem ieņem astoto vietu 14 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Venēcijas “Umana Reyer, finālsērijā ar 3-2 pieveicot Skio “Famila”.

Spānija

Latvijas basketboliste Paula Strautmane trešdien Spānijas čempionātā vienu reizi bija precīza no soda metiena līnijas, viņas pārstāvētajai Lasevas Duržeļas “Cadi La Seu” komandai piedzīvojot neveiksmi izbraukumā. “Cadi La Seu” basketbolistes ar 45:55 (6:15, 13:12, 13:13, 13:15) zaudēja Žironas “Spar”.

Strautmane laukumā bija 21 minūti un 39 sekundes, kuru laikā guva vienu punktu, realizējot vienu no diviem soda metieniem un metot garām pārējos piecus metienus no spēles. Viņa arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pa reizei pazaudēja un pārtvēra bumbu, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas pretinieču piezīmes, sakrāja +/- rādītāju -5 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu -1.

Viešņu komandā rezultatīvākā ar 14 gūtajiem punktiem bija Laja Raventosa, bet pretinieču vienībā Kenedija Bērka izcēlās ar 23 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām. Laseva Duržeļas klubs ar 19 uzvarām 27 spēlēs ieņem ceturto vietu 16 komandu konkurencē. Strautmane iepriekšējā sezonā pārstāvēja Ungārijas klubu Pēčas “Pecs”.