Jūrmalā tiek būvēts pludmales volejbola stadions ar vairāk nekā 2000 skatītāju vietām (FOTO)

Jūrmala, sportazinas.com
Jūrmala, sportazinas.com

Jau nākamnedēļ Jūrmalā sāksies līdz šim nozīmīgākās pludmales volejbola sacensības Latvijas vēsturē – Pasaules tūres trīs zvaigžņu posms pludmales volejbolā. Pirmo reizi Jūrmalā, Majoru pludmalē pulcēsies pludmales volejbolisti no visas pasaules, lai sacenstos par godalgām. Šobrīd savu dalību turnīram ir apstiprinājuši 52 pludmales volejbola pāri no 27 pasaules valstīm un notiek vērienīgā turnīra stadiona būvniecība, kurā spēles klātienē varēs vērot vairāk nekā 2000 pludmales volejbola interesenti.

Pasaules kausa pamatturnīrā startēs 32 komandas no tādām valstīm kā ASV, Vācija, Austrija, Čehija, Norvēģija, Brazīlija un daudzām citām. Latviju šajā Pasaules kausa posmā pārstāvēs pieci pāri, kā arī pieteikti divi rezervistu pāri, kuri iesaistīsies turnīrā, ja kāds no pamata pāriem atsauks savu dalību. Turnīrā piedalīsies arī Latvijas labākie pludmales volejbola dueti – Aleksandr Samoilvs/Jānis Šmēdiņš (27. vieta pasaules rangā) un Pļaviņš/Točs (16. vieta pasaules rangā).

Turnīra organizatori ir piešķīruši “wild-card” uz pamatturnīru Aleksandra Samoilova jaunākajam brālim Mihailam Samoilovam, kurš 2018. gadā tieši Jūrmalā izcīnīja Eiropas U22 čempiona titulu. Šajā turnīrā viņš startēs pārī ar pieredzējušo Aleksandru Soloveju.

Lai garantētu iespēju visiem pludmales volejbola interesentiem izbaudīt spēļu atmosfēru klātienē, šobrīd Majoru pludmalē notiek stadiona aktīva būvniecība, lai jau 19. augustā pludmales volejbolisti tajos varētu aizvadīt pirmos treniņus. Stadiona skatītāju tribīnes sliesies gandrīz piecu metru augstumā un tajās spēles vienlaicīgi varēs vērot 2046 skatītāji.

“Šobrīd Majoru pludmalē, ievērojot pasaules pludmales volejbola standartus šāda līmeņa sacensību organizēšanā, notiek turnīra galvenā stadiona būvniecība. Tas ļaus ikvienam turnīra apmeklētājam izbaudīt lielisko pludmales volejbola atmosfēru un augstākā līmeņa pludmales volejbolu. Smiltis ir pludmales volejbola svarīgākā sastāvdaļa, tāpēc gan centrālajā, gan pārējos piecos laukumos tās tiks kultivētas un izsijātas tā, lai pasaules labākajiem pludmales volejbolistiem spētu nodrošināt izcilus spēles apstākļus,” stāsta Latvijas Volejbola federācijas prezidents Jānis Buks.

Kvalifikācijas turnīra spēles, kas norisināsies 22. augustā, būs iespējams apmeklēt bez ieejas maksas. Uz pamatturnīra spēlēm, kas tiks aizvadītas 23. augustā, un uz izslēgšanas spēlēm 24. un 25. augustā biļetes ir iespējams iegādāties beachvolley.jurmala.lv.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par