“Juventus” izstājas no Itālijas kausa izcīņas, “Barca” sasniedz pusfinālu Spānijas kausā

31/01/2019 12:45

Eiropas spēcīgākajās futbola līgās šonedēļ risinās valstu kausa izcīņas. Pārsteigums noticis Itālijā, kur titulētā Turīnas “Juventus” noslēgusi dalību sacensībās.

Iepriekšējo četru sezonu Itālijas kausa futbolā uzvarētāja “Juventus” trešdien šīs sezonas turnīra ceturtdaļfinālā nolika čempiones pilnvaras. “Juventus” ceturtdaļfināla mačā viesos ar 0:3 (0:2) piekāpās Bergāmo “Atalanta” komandai.

“Atalanta” rindās divus vārtus guva kolumbietis Duvans Zapata, bet vienu reizi precīzi sita beļģis Tomotijs Kastanje.

“Nebija viegli, bet aizvadījām lielisku spēli un sagādājām pretiniekiem grūtības. Tādā garā tik jāturpina. Spēlēju komandā, kas man sarūpē vārtu gūšanas momentus, kuri man jārealizē,” pēc mača pauda Zapata.

“Atalanta” pusfinālā tiksies ar Florences “Fiorentina” vienību, kas trešdien ar 7:1 (3:0) sagrāva “AS Roma” futbolistus. “Fiorentina” rindās ar “hat-trick” izcēlās Federiko Kjesa, divi vārti bija argentīnietim Džovanni Simeonem, bet pa vārtiem guva Marko Benasi un kolumbietis Luiss Murjels.

Otrdien pusfinālu sasniedza “AC Milan”, kas mājās ar 2:0 (2:0) pārspēja “Napoli” vienību. “AC Milan” labā abus vārtus guva poļu uzbrucējs Kšištofs Pjonteks, kas tikai pirms nedēļas papildināja Milānas komandas rindas.

“AC Milan” pretiniece noskaidrosies ceturtdien, kad ceturtdaļfināla maču aizvadīs Milānas “Inter” un Romas “Lazio”.

Tikmēr Spānijas futbola grands “Barcelona” trešdien ar graujošu uzvaru atbildes spēlē sasniedza Karaļa kausa pusfinālu. “Barcelona” savā laukumā ar rezultātu 6:1 (2:0) sagrāva “Sevilla” vienību, divu spēļu summā svinot panākumu ar 6:3.

Barselonas futbolisti pirmajā spēlē zaudēja ar 0:2, bet atbildes mačā komandas sastāvā atgriezās argentīniešu superzvaigzne Lionels Mesi, kurš bija viens no uzvaras kaldinātājiem.

Spēles 13.minūtē “Barcelona” komandu vadībā izvirzīja Kutinju, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, bet 14 minūtes vēlāk Seviljas futbolistiem bija iespēja panākt neizšķirtu, taču Evera Banegas “pendeli” atvairīja mājinieku vārtsargs Jaspers Silesens. Spēles turpinājumā piecas bumbas “Sevilla” vārtos ieraidīja Ivans Rakitičs, Kutinju, Serhio Roberto, Luiss Svaress un Mesi, “Barcelona” komandai svinot pārliecinošu uzvaru.

“Silesens bija mūsu uzvaras atslēga. Ja Banega būtu realizējis soda sitienu, mums klātos grūti,” pēc mača teica Roberto.

Karaļa kausa pusfinālā iekļuvušas arī Seviljas “Real Betis” un “Valencia” komandas, bet ceturtā dalībniece noskaidrosies ceturtdien, kad Madrides “Real” viesosies pie “Girona” vienības. Pirmajā mačā pārāki ar 4:2 bija Madrides futbolisti.

Ar 30 trofejām “Barcelona” ir titulētākā Karaļa kausa komanda.