“Juventus” leģenda paziņo par karjeras beigām

Klaudio Markizio, sportazinas.com
Klaudio Markizio | Foto: Turīnas Juventus

Bijušais Itālijas izlases un Turīnas “Juventus” futbolists Klaudio Markīzio ceturtdien paziņoja, ka noslēdz profesionāļa karjeru, jo pēc gūtās ceļgala traumas viņš nav spējis līdz galam atveseļoties.

Markīzio, kuram apritējuši jau 33 gadi, “Juventus” vienībai pievienojās vien septiņu gadu vecumā un visai ātri iemantoja apkārtējo simpātijas, tādēļ viņam tika piešķirta iesauka “Mazais princis”.

“Es biju bērns, kurš sapņoja spēlēt “Juventus”, un man tas arī izdevās,” Turīnas komandas stadionā notikušajā preses konferencē teica Markīzio.

Savā “Twitter” profilā futbolists atklāja, ka karjerai punktu nolēma likt arī tāpēc, ka viņa sniegums vairs neatbilda tam, ko pats sev reiz apsolīja.

“Apsolīju šo zēnam, kurš reiz sapņoja kļūt par futbolistu. Solīju, ka laukumā turpināšu doties vienīgi tad, ja spēšu rādīt brīnumus. Nespēju vairs turēt savu solījumu, tāpēc arī beidzu karjeru. Paldies tev sapni, ka devi man spēku, veiksmi un prieku,” teikts futbolista ierakstā.

Futbolists savu pirmo profesionālo maču aizvadīja 2006.gadā, pārstāvot “Juventus”, kuras rindās viņš atradās līdz pat 2018.gadam. Spēlētājs pa visu šo laiku tikai vienu sezonu atradās īrē citā Itālijas komandā “Empoli”.

Kopumā viņš “Juventus” rindās nospēlēja gandrīz 400 mačus, izcīnot septiņus Itālijas čempionāta un četrus kausa titulus. Tāpat Markīzio divreiz spēlēja UEFA Čempionu līgas finālā, tomēr pie uzvaras neizdevās tikt.

2016.gadā spēlētājs guva ceļgala savainojumu, bet pēc diviem gadiem viņš pameta “Juventus”, pievienojoties Sanktpēterburgas “Zeņit”. Šajā komandā spēlētājs aizvadīja vien deviņas spēles, tomēr ar to bija gana, lai paspētu kļūt par Krievijas čempionu.

Savukārt Itālijas izlases rindās Markīzio aizvadījis 55 spēles Itālijas izlasē. Veiksmīgākais gads valstsvienībā bija 2012., kad itāļi iekļuva Eiropas čempionāta finālā, kurā gan nācās piekāpties Spānijas izlasei.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par