“Juventus” nenotur vadību un spēlē neizšķirti, “Arsenal” pārspēj “Liverpool”

16/07/2020 12:33

Itālijas A sērijas grands Turīnas “Juventus” trešdien cīnījās neizšķirti 33.kārtas spēlē, piecus mačus pirms sezonas beigām tuvāko sekotāju Bergāmo “Atalanta” apsteidzot par septiņiem punktiem.

“Juventus” izbraukumā cīnījās neizšķirti 3:3 (2:1) ar “Sassuolo”.

Pirmajiem diviem vārtiem ar piespēlēm pamatus ielika Miralems Pjaničs. Vispirms piektajā minūtē pēc bosnieša izspēlēta stūra sitiena bumbu vārtos trieca Danīlu, bet 12.minūtē pēc viņa acīgas piespēles Gonsalo Igvains nonāca viens pret pretinieku vārtsargu un panāca 2:0.

29.minūtē pēc turīniešu neveiklas spēles savā soda laukumā, Filips Džuričičs vienus vārtus atguva. Otrā puslaika sākumā, 51.minūtē, Domeniko Berardi ar trāpīgu soda sitienu vēl vairāk samazināja viesu pārsvaru, bet trīs minūtes vēlāk pēc viņa sitiena Frančesko Kaputo pielika kāju un panāca jau 3:2.

Tuvojoties puslaika viducim, “Juventus” tomēr izlīdzināja rezultātu, 64.minūtē pēc stūra sitiena precīzi ar galvu sitot Alešam Sandru.

Tikmēr vicelīderes godu zaudējusi Romas “Lazio”, kas viesos cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Udinese”.

Turpretī uzvaru svinēja otro Romas komanda “AS Roma”, kas savā laukumā ar 2:1 (2:0) uzveica “Verona” vienību. Galvaspilsētas komandā vārtus guva Žordans Veretū un Edins Džeko.

Citā spēlē “AC Milan” mājās ar 3:1 (0:1) uzvarēja “Parma” komandu. Spēles sestajā desmitminūtē Franks Kesjē un Alesio Romanjoli no 0:1 panāca 2:1, bet punktu mājinieku uzvarai 77.minūtē pielika Hakans Čalhanolu, kurš asistēja pirmajos divos vārtu guvumos.

Tikmēr Itālijas kausa ieguvēja “Napoli” viesos nospēlēja 1:1 (1:0) ar “Bologna”. Septītajā minūtē ciemiņus vadībā izvirzīja Konstantins Manols, bet desmit minūtes pirms pamatlaika beigām Musa Berrovs panāca izlīdzinājumu.

Jau ziņots, ka šīs kārtas ievadā Bergāmo “Atalanta” mājās ar 6:2 (4:1) pārspēja “Brescia”, turnīra tabulā pakāpjoties uz otro vietu.

A sērijas līderei Turīnas “Juventus” 33 cīņās ir 77 punkti, bet otro vietu ar 70 punktiem ieņem “Atalanta”. Tālāk ar 69 punktiem seko Romas “Lazio”, 68 punkti ir 32 mačus aizvadījušajai Milānas “Inter”, bet 11 punktus pirmajam četriniekam zaudē “AS Roma”.

Anglija

Vulverhemptonas “Wanderers” trešdien izlaida uzvaru Anglijas futbola premjerlīgas 36.kārtas spēlē, kā dēļ neizdevās pietuvoties pirmajam četriniekam.

“Wanderers” viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar “Burnley”.

Viesus 76.minūtē ar sitienu no soda laukuma robežas vadībā izvirzīja Rauls Himenes, kurš pēc rikošeta bez apstādināšanas trieca bumbu vārtos.

Otrā puslaika kompensācijas laikā Mets Dohertijs savā soda laukumā nospēlēja ar roku, un uz viesu vārtiem tika nozīmēta “pendele”. Kriss Vuds bija aukstasinīgs un 11 metru soda sitienu realizēja, pieliktā laika sestajā minūtē panākot 1:1.

“Īsti neredzēju situāciju, bet puiši teica, ka tur ir soda sitiens, un man atlika vien pielikt punktu,” pēc mača teica Vuds.

Savukārt titulu nodrošinājusī “Liverpool” viesos ar 1:2 (1:2) atzina Londonas “Arsenal” pārākumu. Liverpūles komandu 20.minūtē ar sitienu no vārtu priekšas vadībā izvirzīja Sadio Manē, bet puslaika turpinājumā viesi divreiz kļūdījās savā laukuma pusē, kas Aleksandram Lakazetam un Reisam Nelsonam ļāva pārņemt vadību.

Otrajā puslaikā “Liverpool” dominēja, taču ar sitienu attiecību 24:3 nebija gana, lai pārspētu londoniešus. Zaudējums “Liverpool” komandai nozīmē to, ka tā šosezon nesasniegs 100 punktu atzīmi.

Tikmēr Eiropas līgai pakaļdzīšanos turpina Totenhemas “Hotspur”, kas viesos ar 3:1 (1:0) pārspēja Ņūkāslas “United”. Londoniešiem divreiz izcēlās Herijs Keins, bet viens precīzs sitiens bija Honmiņam Sonam.

Citā spēlē vicečempiones nosaukumu nodrošinājusī Mančestras “City” mājās ar 2:1 (2:0) uzveica “Bournemouth”. Sestajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Davids Silva, bet 39.minūtē Gabriels Žezūss dubultoja Mančestras komandas pārsvaru.

Priekšlaicīgi par čempionāta uzvarētāju jau ir kronēta “Liverpool”, kas 36 spēlēs iekrājusi 93 punktus. Ar 75 punktiem sudrabu jau ir izcīnījusi Mančestras “City”, bet trešajā pozīcijā ar 63 punktiem 36 mačos ir Londonas “Chelsea”. Tālāk ar 59 punktiem ir Lesteras “City” un Mančestras “United”, bet sesto vietu ieņem un pēdējās ceļazīmes vietā uz Eiropas kausiem ar 56 punktiem atrodas “Wanderers”.

Portugāle

“Porto” komanda trešdien nodrošināja savu 29. Portugāles čempiontitulu futbolā.

“Porto” savā laukumā ar 2:0 (0:0) uzvarēja vienu no savām sīvākajām sāncensēm Lisabonas “Sporting”, divas kārtas pirms turnīra beigām nodrošinot titulu.

Portu kluba rindās otrajā puslaikā izcēlās Danilu Pereira un Musa Marega. Mājiniekiem pirmās vietas nodrošināšanai pietika arī ar neizšķirtu.

“Porto” vietējā čempionātā uzvarējusi 29 reizes, iepriekšējo reizi to paveicot aizpērn. Iepriekšējā sezonā Portugāles meistarsacīkstēs uzvarēja Lisabonas “Benfica”.

“Porto” 32 kārtās iekrājusi 79 punktus, tālāk ar 71 punktu seko “Sporting”, bet 59 punkti ir “Benfica” kontā. Aiz pirmā trijnieka ar 57 punktiem ir “Braga”, bet piekto vietu ar 52 punktiem ieņem “Famalicao”.

1.augustā notiks Portugāles kausa fināls, kurā “Porto” tiksies ar “Benfica” futbolistiem.