”Juventus” šokējoši zaudē, Madrides ”Real” paklūp derbijā

20/11/2017 00:54
ronaldu-sportazinas

Pagājušās nedēļas nogalē tika aizvadītas spēles pasaules spēcīgākajās futbola līgās. Anglijā bija vērojams Londonas derbijs, bet Madridē savukārt spēkiem mērojās abi pilsētas spēcīgākie klubi.

Anglijas Premjerlīgā 12. spēļu kārtas pirmajā mačā cīnījās spēcīgie Londonas klubi ”Arsenal” un ”Tottenham Hotspur”. Spraigā cīņā panākumu guva ”Arsenal”, kas uzvarēja 2:0. Vārtus mājinieku labā guva Škodrans Mustafi un komandas līderis Aleksis Sančess.

Citi mači tik aizvadīti bez pārsteigumiem. Uzvaru 2:0 izcīnīja līdere Mančestras ”City”, kas pārspēja 2015. gada sensacionālo čempioni ”Leicester City”. Panākumu izcīnīja arī ”Liverpool”, uzvarot ”Southampton” 3:0, kā arī Londonas ”Chelsea”, kas tika galā ”West Brom” 4:0.

Anglijas tituliem bagātākā komanda Mančestras ”United” uzveica Ņūkāslas ”United” 4:1. Sarkano velnu sastāvā pēc ilgāka pārtraukuma izgāja leģendārais zviedrs Zlatans Ibrahimovičs, kurš izārstējis nopietnu ceļgala traumu. Zlatans gan vārtus neguva, bet ar precīzu sitienu izcēlās cits tikko savainojumu pieveikušais spēlētājs Pols Pogbā.

Itālijas A Sērijas 13. spēļu kārtā tika aizvadīts Romas derbijs. Tajā pie panākuma tika ”Roma”, kas uzveica ”Lazio” 2:1. ”Roma” labā ar vārtu guvumiem izcēlās Djego Peroti un Radža Naingolans, bet pretinieku sastāvā precīzs bija komandas uzbrukuma līderis Čīro Imobile.

Turnīra līdere ”Napoli” pārspēja ”Milan” 2:1, bet pavisam negaidītu zaudējumu cieta čempione un titulētā Turīnas ”Juventus”, kas piekāpās ”Sampdoria” 2:3. ”Juventus” savā melnajā dienā nespēja atklāt gūto vārtu kontu līdz otrā puslaika kompensācijas laikam, kad rezultāts bija 0:3! Pēdējās minūtēs ar precīziem sitieniem izcēlās Gonzalo Igvains un Paulo Divala, tomēr ar to nebija līdzēts.

Spānijas ”La Liga” turnīra 12. kārtā panākumu izcīnīja līdere ”Barcelona”, kas uzvarēja ”Leganes” 3:0. Ar diviem precīziem sitieniem izcēlās Urugvajas spīdeklis Luiss Svaress, bet vēl vienu pievienoja aizvadītās vasaras pāreju periodā iegūtais Paulinju, kurš savulaik ir spēlējis Lietuvā ”Vilnius” sastāvā.

Tikmēr bremzēti joprojām spēlē pēdējo divu sezonu UEFA Čempionu līgas uzvarētāja Madrides ”Real”, kas 12 mačos uzvarējusi salīdzinoši maz, proti, septiņas reizes. ”Real” gan pretī stājās respektabls pretinieks Madrides ”Atletico” izskatā, taču spēlē vārti tā arī netika gūti – 0:0.

Vācijas Bundeslīgā 12. spēļu kārtas ietvaros panākumu izcīnīja favorīte cīņā par titulu – Minhenes ”Bayern” -, kas uzveica ”Augsburg” 3:0. Divus vārtus iesita turnīra rezultatīvākais spēlētājs Roberts Levandovskis, bet vēl vienu pievienoja čīliešu centra pussargs Arturo Vidāls.

Savukārt zaudējumu piedzīvoja Dortmundes ”Borussia”, kurai sezonas sākums izvērties visai neveiksmīgs. 12 mačos ”Borussia” tikusi tikai pie sešām uzvarām, turklāt šajā kārtā nācās atzīt ”Stuttgart” pārākumu 1:2.

Šai spēlei netika pieteikts Dortmundes labākais vārtu guvējs Pjērs Emeriks Obamejangs, jo viņš bija pārkāpis kluba iekšējās kārtības noteikumus, un gabonietim tas bija kā soda mērs. ”Borussia” spēlēja bez nominālā smailes uzbrucēja, priekšējās līnijas trijotni veidojot Maksimiljanam Filipam, Andrē Širrlem un Andrijam Jarmolenko.

Francijas ”Ligue 1” 13. kārtā svarīgi uzvaru bija izcīnīt pašreizējai čempionei ”Monaco”, tomēr tas neizdevās, viesiem paklūpot pret ”Amiens” 1:1. Ņemot vērā, ka pie uzvaras tika galvenā titula tīkotāja Parīzes ”Saint Germain”, abas komandas vienu no otras šobrīd šķir jau seši punkti.

PSG pārliecinoši tika galā ar ”Nantes” 4:1. Divi vārti Edisona Kavani kontā, bet vēl pa vienam pievienoja Anhels Di Marija un Havjers Pastore. Komandas zvaigzne Neimārs palika tukšā, bet 18 gadīgais supertalants Kilians Mbapē laukumā tā arī neizgāja.

Komentāri

• Juris
    20/11/2017 11:51

Raksts labs, taču neuzskatu Madrides neizšķirtu pret citu Madrides superklubu par klūpienu. Rezultāts likumsakarīgs.