Alegri par zaudējumu “Ajax”: Ronaldu palielināja mūsu izredzes, taču futbols nav matemātika

17/04/2019 10:35

Turīnas “Juventus” galvenais treneris Masimiliano Alegri komentējis komandas zaudējumu Amsterdamas “Ajax” vienībai UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā.

“Ajax” ceturtdaļfināla atbildes spēlē viesos ar 2:1 (1:1) apspēlēja “Juventus”, iekļūstot prestižā turnīra pusfinālā. Pirmajā spēlē rezultāts vēstīja 1:1 un līdz ar to divu spēļu summā “Ajax” guva uzvaru ar 3:2.

“Vienmēr esmu teicis – lai izcīnītu uzvaru Čempionu līgā, izšķirošajos brīžos jābūt savā labākajā formā. Pēdējā mēneša laikā mums bijušas vairākas traumas un arī šodien mums pietrūka virkne svarīgu spēlētāju, tāpēc bija grūti nodemonstrēt labāko sniegumu.”Ajax” ir lieliska komanda, tāpēc man ir grūti kaut ko pārmest saviem spēlētājiem,” iesāka treneris.

Alegrī turpināja: “[Paolo] Divala šodien uzbrukumā nebija ļoti pamanāms, bet viņš paveica lielu darbu, lai nosegtu [Naidželu] De Jongu. Par nožēlu viņš guva traumu un pēc pirmā puslaika mums nācās viņu nomainīt. Tāpēc “Ajax” galvenais spēles veidotājs ieguva lielāku brīvību. Taču nevēlos noniecināt pretinieku sniegumu. “Ajax” spēlē lielisku futbolu un viņu sastāvā ir meistarīgi spēletāji, nevis nepieredzējuši puiši, kurus var viegli apspēlēt.”

“Krištianu palielināja mūsu izredzes uzvarēt Čempionu līgā, bet futbols nav matemātika, kur viens plus viens ir divi. Ronaldu aizvadīja labu maču un guva vārtus. Viņš ir tikpat sarūgtināts, cik visi pārējie, taču tas nedrīkst mūs nomākt. Sestdien mums vajag nodrošināt titulu,” noteica Alegri.

“Neteiktu, ka šī izstāšanās būtu liela neveiksme. Protams, “Juventus” vienmēr ir tikai viens mērķis – uzvara turnīrā. Reizēm izdodas nokļūt līdz finālam, reizēm nē,” piebilda “Juve” galvenais treneris, kurš arī atklāja, ka komandā paliks vēl vismaz vienu sezonu.

Tikmēr Amsterdamas kluba galvenais treneris Ēriks Den Hāgs atzīmēja, ka tas ir fantastisks panākums klubam: “Tas bija fantastisks vakars “Ajax” komandai, tās spēlētājiem un visam Nīderlandes futbolam. Atkal izslēdzām vienus no favorītiem. Spēlējām pārliecinoši un pacietīgi. Jau iepriekš esam paziņojuši, ka neesam favorīti, taču ar savu domāšanu varam tikt tālāk, atkal pārsniedzot savu spēju robežas. Esam neērts pretinieks jebkuram.”

Uzvaras vārtus otrā puslaika vidū guva 19 gadus vecais centra aizsargs Matijs de Lihts, par kuru interesi izrāda vairāki Eiropas grandi, tajā skaitā “Juventus”.

Parādījām, ka esam stipri un varam sagādāt grūtības spēcīgām komandām. Uzvarējām divas titula kandidātes. Iepriekšējo reizi, kad “Ajax” spēlēja pusfinālā, es vēl nebiju piedzimis,” kanālam “BT Sport” stāstīja aizsargs.

“Ajax” pusfinālā tiksies ar kādu no Anglijas klubiem Totenhemas “Hotspur” vai Mančestras “City”, kamēr “Barcelona” mēros spēkus ar “Liverpool” vai “Porto”.