“Juventus” turpina dominēt Itālijā un izcīna devīto titulu pēc kārtas

27/07/2020 09:49
Turīnas

Futbola grands Turīnas “Juventus” svētdien Itālijas A sērijā svinēja “sauso” uzvaru, tādējādi divas kārtas pirms sezonas beigām izcīnot jau devīto valsts titulu pēc kārtas.

“Juventus” mājās ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Sampdoria”.

Spēles rezultāts tika atklāts pirmā puslaika septītajā kompensācijas minūtē. Turīnieši ieguva standartsituācijas iespēju pie aptuveni 18 metru atzīmes, bet Miralems Pjaničs sitiena vietā izvēlējās viltīgu piespēli uz otru laukuma pusi, kur Krištianu Ronaldu, neapturējis bumbu, izdarīja spēcīgu un precīzu sitienu.

Pārsvars tika dubultots 67.minūtē, kad Ronaldu apmānīja aizsargu un sita pa vārtiem. Vārtsargs portugāļa sitienu atvairīja, taču Federiko Bernardeči bija nekļūdīgs no tuvas distances.

77.minūtē Mortens Torsbijs viesus atstāja desmit vīru sastāvā, bet minūti līdz mača beigām Ronaldu nerealizēja 11 metru soda sitienu.

“Juventus” divas kārtas līdz sezonas beigām ir septiņus punktus priekšā Milānas “Inter”, kā rezultātā svētdien jau tika kronēti čempioni. Turīnieši Itālijas A sērijas trofeju virs galvas cēla jau devīto gadu pēc kārtas, kas piecās vadošajās Eiropas līgās ir jauns rekords.

Kopš sezonas atsākšanas brīža, kas Itālijā bija 20.jūnijs, Ronaldu jau paspēja gūt desmit vārtus. Neviens cits spēlētājs Eiropā tik īsā laika posmā nav spējis demonstrēt labāku sniegumu. Kopumā šajā sezonā Ronaldu vārtsargus pārspēja 31 reizi.

Pēdējo reizi kāds no “Juventus” spēlētājiem tik daudz “golus” iesita 1933./34.gada sezonā. Tolaik to paveica Feliss Borels.

“Esmu gandarīts, ka ar komandu izcīnīju jau otro titulu pēc kārtas. Šis tituls ir veltīts faniem, īpaši tiem, kuri cietuši no pasauli negaidīti pārņēmušās pandēmijas,” pēc uzvaras čempionātā savā “Instagram” fanus uzrunāja Ronaldu.

Ronaldu gan, visticamāk, neizdosies kļūt par šīs sezonas Itālijas A sērijas labāko “bombardieri”, jo Romas “Lazio” līderis Čiro Immobile svētdienas duelī pret “Verona” izcēlās ar “hat-trick”. Romas kluba uzbrucējs šosezon guvis 34 vārtus.

“Juventus” nākamais pārbaudījums būs 7.augustā, kad UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā paredzēta atbildes spēle pret Lionas “Olympique”. Pirmajā duelī Lionas vienība uzvarēja ar 1:0.

Turīnas klubam šajā duelī neklāsies viegli, jo svētdien muskuļa traumu guva uzbrucējs Paulo Dibala, taču Danilu Luizs da Silva vienā no epizodēm sadūrās ar pretinieku.

Pēc 36 spēļu kārtām “Juventus” ir līdere ar 83 punktiem, par septiņiem mazāk ir “Inter”, bet Bergāmo “Atalanta” seko ar 75 punktiem. Tikpat ir arī Romas “Lazio”, 64 punktus iekrājusi “AS Roma”, kamēr vadošo sešinieku ar 60 punktiem noslēdz “AC Milan”.