“Juventus” un Itālijas futbola leģenda atklāj, ko plāno iesākt pēc sportista karjeras beigām

Džianluidži Bufons, sportazinas.com
Foto: Serie A

Itālijas futbola leģenda un A sērijas granda Turīnas “Juventus” ilggadējais vārtsargs sociālājā vietnē “Instagram” tiešraides laikā atklāja, ka pēc profesionālā sportista karjeras beigām plāno pabeigt skolu.

“Kad beigšu spēlēt futbolu, man būs radošā atvaļinājuma gads, kad veltīšu laiku sev un savai ģimenei. Tāpat es vēlos pabeigt piekto mācību gadu vidusskolā. Mani vecāki jau 30 gadus nedod man mieru,” atklāja leģendārais vārtsargs.

 

View this post on Instagram

 

@jacksintini in diretta con il grandissimo @gianluigibuffon formidabile portiere ⚽️ di @juventus

A post shared by Randstad Italia (@randstaditalia) on

Itālijā vidusskolu visbiežāk pabeidz 19 gadu vecumā, bet pēc tam iestājas universitātē. Leģendārajam vārtsargam ir sarežģīta situācija izglītības jomā. Bufons nav nesaņēmis vidusskolas atestātu, jo mācības savulaik pameta futbola dēļ. Džanluidži atzīst, ka to nožēlo, taču visvairāk viņam ir neērti vecāku priekšā. Bufons ir dzimis sportistu ģimenē (tēvs ir svarcēlājs, bet māte ir lodes metēja), taču abi vecāki pēc tam strādāja skolā par skolotājiem.

2000.gadā viltota diploma dēļ Bufonam draudēja nonākšana cietumā. 1997.gadā Džanluidži, uzrādot viltotu vidusskolas beigšanas diplomu, iestājās Parmas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Kad Bufons tika atmaksots, mācību iestāde iesūdzēja futbolistu tiesā. Džanluidži draudēja cietumsods, taču futbolists vienojās par naudas sodu 6 miljonu liru apmērā.

Bufons atzīst, ka ir gatavs godīgi iegūt izglītību, taču vispirms jānoslēdz futbolista karjera. “Manī joprojām ir tā degsme. Es turpinu spēlēt, jo jūtos labi. Es vienmēr gribu progresēt,” atklāja “Juventus” leģenda. “Pēdējo 12 karjeras gadu laikā esmu maz baudījis uzvaras un daudz domājis par zaudējumiem. Tas ir normāli, kad esi pieradis uzvarēt. Uzvaras vairs tik ļoti nepriecē, bet zaudējot vilšanās paliek. Man jācenšas ar to samierināties, pretējā gadījumā es riskēju nekad nepamest futbolu.”

Bufons Turīnas klubu pārstāv jau kopš 2001. gada, tomēr vienu iepriekšējo sezonu viņš pavadīja Parīzes „Saint-Germain” sastāvā. Bufons šosezon piedalījās septiņās Itālijas A Sērijas spēlēs un 11 mačos visās sacensībās. „Juventus” rindās pārsvarā ieņemot otrā vārtsarga vietu aiz poļa Vojceha Šcensnija.

Bufons vārtus sargās arī nākamsezon, jo Itālijas A sērijas čempione ar vārtsargu parakstījusi jaunu viena gada līgumu. 42 gadus vecais vārtsargs “Juventus” rindās aizvadījis 669 mačus, no kuriem 316 vārtus nosargājis neskartus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par