“Juventus” un Ronaldu zaudē Madridē, “City” mazākumā izrauj uzvaru Gelzenkirhenē (VIDEO)

21/02/2019 00:02

Spānijas komanda Madrides “Atletico” trešdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajā mačā savā laukumā ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja Itālijas grandu Turīnas “Juventus” ar portugāļu futbola superzvaigzni Krištianu Ronaldu priekšgalā.

Tikmēr Anglijas čempione Mančestras “City” izbraukumā ar 3:2 (1:2) uzveica Vācijas klubu Gelzenkirhenes “Schalke 04”, uzvaras vārtus jau kompensācijas laikā beigās gūstot Rahīmam Stērlingam.

Madridē notikušajā spēlē mača devītajā minūtē Ronaldu bija iespēja atklāt cīņas rezultātu, taču “Atletico” vārtsargs Jans Oblaks atvairīja portugāļa raidījumu. Tuvojoties puslaika beigām, Ronaldu lika manīt, ka guvis traumu, taču maiņa nebija nepieciešama.

Otrā puslaika pirmās desmit minūtēs viesu vārtu drošību apdraudēja Djego Kosta un Antuāns Grīzmans, kā arī viena no epizodēm tikai viedeotiesneši izglāba no 11 metru nozīmēšanas uz viesu vārtiem. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 20 minūtes, bumbu tīklā ieraidīja Alvaro Morata, bet atkal mājinieku svinības izbojāja videotiesneši.

Tiesa, deviņas minūtes vēlāk “Atletico” tomēr izdevās gūt vārtus, pēc stūra sitienu burzmā bumbu iegūstot urugvajiešu aizsargam Hosē Marijam Himenesam, kurš panāca 1:0. Vēl pēc četrām minūtēm madridieši dubultoja pārsvaru, pēc soda sitiena izceļoties Himenesa tautietim Djego Godinam. Ronaldu kompensācijas laikā bija iespēja vienus vārtus atgūt, tomēr ar galvu sistā bumbu lidoja nedaudz pāri vārtiem.

Ronaldu šī bija pirmā atgriešanās Madridē, jo viņš laikā no 2009. līdz 2018.gadam pārstāvēja citu šīs pilsētas klubu “Real”, bet pērn pievienojās “Juventus”, kuru cer aizvest līdz pirmajai UEFA Čempionu līgas trofejai kopš 1996.gada.

Zīmīgi, ka “Juventus” un “Atletico” pēdējo piecu sezonu laikā pa divām reizēm spējušas iekļūt UEFA Čempionu līgas finālā, tomēr galveno trofeju komandām tā arī nav izdevies izcīnīt. Madrides klubs abas reizes zaudēja principiālajai pretiniecei “Real”, kamēr Turīnas komanda cieta neveiksmes pret citu Spānijas grandu “Barcelona” un arī aizpērn pret “Real”.

Tikmēr Gelzenkirhenē notikušajā duelī spēles 18.minūtē pēc laukuma saimnieku vārtsarga un aizsarga nesaprašanās Serhio Agvero atklāja cīņas rezultātu. Septiņas minūtes pirms pirmā puslaika beigām Nikolass Otamendi savā soda laukumā nospēlēja ar roku, mājiniekiem iegūstot tiesības uz “pendeli”, kuru realizēja Nabils Bentalebs.

Puslaika beigās “Schalke 04” panāca vadību ar 2:1 – Matija Nastasičs pēc soda sitiena izspēles tika kavēts “City” soda laukumā un Bentalebs realizēja vēl vienu 11 metru soda sitienu. Otrā puslaika vidū, 68.minūtē, Otamendi saņēma otro dzelteno kartīti, atstādams viesus mazākumā.

Tiesa, “City” tomēr panāca izlīdzinājumu, sešas minūtes pirms pamatlaika beigām ar izcilu soda sitienu no aptuveni 30 metriem izceļoties Līrojam Sanē. Ar to gan “City” futbolistiem nebija gana, un pamatlaika pēdējā minūtē Rahīms Stērlings pēc stūra sitiena izrāva viesiem uzvaru.

Atbildes mači abos šodienas pāros notiks 12.martā. Ceturtdaļfinālu sasniegs komandas, kas uzvarēs divu spēļu summā.