Kā “Dinamo” varēja aizmainīt Troteru teju piecus gadus pēc viņa pēdējās spēles Rīgā?

Broks Troters, sportazinas.com
Broks Troters | Foto: Dinamo Rīga

Kontinentālā hokeja līga (KHL) paskaidrojusi, kā Rīgas “Dinamo” šonedēļ aizmainījusi tiesības uz kanādiešu uzbrucēju Broku Troteru, kurš KHL nespēlē jau piecas sezonas.

Jau vēstīts, ka Rīgas komandas rindas maiņas darījuma rezultātā šonedēļ papildinājis bijušais Krievijas U20 izlases līderis Kirils Sļepecs, kurš pārcēlies no Jaroslavļas “Lokomotiv” organizācijas.

Lai iegūtu Sļepecu, Rīgas komandai nācies šķirties no kāda ļoti interesanta aktīva – tiesībam uz 32 gadus veco Troteru, kurš šobrīd spēlē Slovākijas klubā “Zwolen”.

Kā vēsta “Sport Express”, 2015.gadā “Dinamo” nolēma lauzt līgumu ar Troteru, vienojoties par 100 000 dolāru lielu kompensāciju, kas tika izmaksāta hokejistam.

Šādos gadījumos komanda nesaglabā tiesības uz spēlētāju, hokejistam pēc KHL reglamenta, kļūstot par neierobežoti brīvo aģentu.

KHL skaidro, ka šajā gadījumā pieļauts izņēmums, jo līgums ar Troteru lauzts pēc kluba iniciatīvas, bet tam par pamatu kalpojuši hokejista disciplinārie pārkāpumi. Šādos gadījumos komanda tiesības uz spēlētāju drīkst saglabāt.

“Šādos gadījumos komanda saglabā sportiskās tiesības līdz brīdim, kamēr kompensāciju spēlētājs neatgriež,” “Sport24” citējuši KHL preses dienesta pārstāvjus. Dabā tas nozīmētu, ja Troters vēlētos atgriezties KHL kādā citā komandā nevis “Lokomotiv”, viņam nāktos samaksāt Jaroslavļas komandai 100 000 dolāru.

Krievijas apskatnieki norāda: droši apgalvojams, ka Sļepeca pievienošanās ir slēptā īre, kas nozīmē, ka jau nākamajā sezonā 20 gadus vecais krievs centīsies iekļūt “Lokomotiv” kluba rindās. Darījums ar tiesībām uz Troteru ļauj šo darījumu padarīt juridiski korektu.

Šobrīd Slovākijā spēlējošais Troters iepriekšējā sezonās pārstāvējis komandas Zviedrijā, Somijā, Amerikā (AHL) un Austrijā.

Kā zināms, šonedēļ Rīgas komandas rindas papildinājuši trīs Krievijas hokejisti.

“Dinamo” oficiāli pievienojas NHL draftēts krievu uzbrucējs

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par