Kā diskvalificētā “City” plāno apstrīdēt aizliegumu piedalīties Eirokausos?

Mančestras City stadions, sportazinas.com
Mančestras City stadions | Foto: Mančestras City

Šonedēļ iepriekšējo divu gadu Anglijas čempione futbolā Mančestras “City” saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) turnīriem par finansiālā “Fair Play” noteikumu pārkāpumiem.

Vācu izdevums “Der Spiegel”, izmantojot “Football Leaks” informāciju, iepriekš ziņoja, ka “City” un tā sponsori ir manipulējuši ar līgumiem, lai apietu finansiālās “Fair Play” noteikumus, kas saistīti ar to, cik daudz naudas īpašnieki drīkst ieguldīt klubā.

Anglijas klubs gan visas apsūdzības kategoriski noliedza, bet UEFA lēmumu uzsākt izmeklēšanu iepriekš nosauca par kļūdainu. Pēc izmeklēšanas uzsākšanas “City” iesniedza apelāciju CAS, kas to noraidīja, bet pēc tam lieta nonāca UEFA Finanšu kontroles komisijā.

Iepriekš tika ziņots, ka UEFA varētu rekomendēt uz vienu sezonu diskvalificēt Mančestras “City” no Eirokausiem, bet komandai tika piespiests bargāks sods. Papildu diskvalifikācijai no 2020./2021. un 2021./2022.gada sezonām, Mančestram klubam būs jāšķiras no 30 miljoniem eiro.

“City” gan vēl ir iespēja izvairīties no soda, ja tiks apmierināta šī lēmuma apelācija Sporta arbitrāžas tiesā (CAS). Organizācija visai nopietni gatavojas šim procesam, apgalvo medijs “The Athletic”.

Žurnālisti noskaidrojuši, ko “City” plāno izmantot savas reputācijas aizstāvēšanā. Pirmais – komanda netic, ka UEFA bijusi godīga un objektīva izmeklēšanas laikā, līdz ar ko “City” juristi uzmanīgi meklēs visādus pārkāpumus. Viens no tiem ir fakts, ka “New York Times” publicēja rezultātus pirms UEFA paziņojuma, kas nozīmē, ka bijusi informācijas noplūde.

Otrais – līdzīga lieta, kurā figurēja Parīzes “Saint-Germain” (PSG). Arī pret šo klubu bija uzsākta izmeklēšana sakarā ar to, ka Francijas čempione apzināti noslēpa savus reālos ienākumus. PSG apgalvoja, ka reklāmas kontrakti ar Kataras sponsoriem ir 100 miljonus eiro vērti, bet neatkarīgā komisija uzsvēra, ka to patiesā vērtība ir pieci miljoni eiro.

Toreiz UEFA pieņēma PSG paskaidrojumu un “City” plāno izmantot šo precedentu, lai aizstāvētos. Visa aizsardzība būs balstīta uz citu klubu piemēriem – proti, Mančestras organizācija mēģinās pierādīt, ka “City” nedara kaut ko tādu, ko nedara citi Eiropas grandi.

Mančestras “City” finanšu noteikumus pārkāpa jau 2014.gadā, par ko samaksāja 60 miljonu eiro sodu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par