Kā neiekļūt nepatikšanās, ja grasies skatīties Brieža-Usika cīņu

12/01/2018 10:52

Kā zināms, jau 27.janvārī “Arēna Rīga” uzņems līdz šim vērienīgāko boksa cīņu, kas Latvijā jebkad ir notikusi. Pasaules boksa supersērijas ietvaros Mairis Briedis sacentīsies ar ukraini Oleksandru Usiku.

Cīņas likme ir augsta – uz spēles liktas abiem bokseriem piederošās čempionu jostas. Briedis ir čempions WBC, bet Usiks – WBO versijā.

Pirms cīņas, ja gatavojaties to vērot kādā no interneta platformām, svarīgi ir ņemt vērā kāda Lielbritānijas iedzīvotāja pieredzi, no kura televīzijas kompānija “Sky” vēlas piedzīt 96 tūkstošu eiro lielu kompensāciju par nesankcionētu Entonija Džošua un Vladimira Kļičko cīņas translēšanu savā facebook.com profilā. Šo situāciju aprakstījis britu laikraksts Daily Post.

Kreigs Fosters, pret kuru “Sky” ir vērsusies tiesā, pagājušā gada aprīlī iegādājās tiesības tiešsaistē caur “Sky” platformu, vērot šo boksa cīņu par nedaudz vairāk kā 20 eiro. Fosters cīņu vēroja draugu kompānijā, kurā jautrība sita augstu vilnu un tika lietoti arī grādīgie dzērieni. Kāds no viesiem no Fostera planšetdatora pieslēdzās saimnieka facebook.com profilam, kur cīņu pārtranslēja tiešsaistes režīmā. Translācijai pieslēdzās 4250 cilvēku. Šobrīd “Sky” ir aprēķinājusi potenciālos zaudējumus, kurus ar šo soli tai radījis Fosters. Proti, Fosters savas eksluzīvās tiesības vērot šo cīņu nebija tiesīgs pārtranslēt kādā citā kanālā.

Par šo izteicies arī pats Fosters: “Viņi pieprasa, lai atklāju visus cilvēkus, kas tovakar ar mani kopā vēroja šo cīņu, taču es to nedarīšu. Viņi vēlas šo padarīt par paraugprāvu. Saprotu, ka rīkojāmies nepareizi. Taču es tikai skatījos boksu un ar to es naudu nepelnīju. Esmu parasts puisis, kurš ar draugiem bija iemalkojis pāris dzērienus. Esmu jau vairākas reizes atvainojies un teicu, ka bijām dzēruši.”

Interesanti, ka Fosters sākotnēji piekrita kompānijas advokātu piedāvājumam samaksāt sodu piecu tūkstošu mārciņu apmērā (5620 eiro), nevis 85 tūkstošus, ja notiks tiesu darbi. Tomēr nu puisis savas domas mainījis un ir gatavs tiesāties un savu godu aizstāvēt līdz galam.

Kā vēsta britu mediji, kopumā šo cīņu nelegāli vietnē facebook.com noskatījušies ap 400 tūkstošiem skatītāju.

Brieža un Usika cīņa būs vērojama platformā viaplay.lv un tas skatītājam izmaksās 9,99 eiro, bet pārtranslēt to sociālajos tīklos, ņemot vērā arī iepriekš izklāstīto piemēru, nav ieteicams, jo tas var klasificēties kā translācijas tiesību pārkāpums.

Komentāri - 1

  • Kristaps K.
    12/01/2018 23:14

    Un Lielbritānijas likumi un piemēri uz Latviju attiecas tieši kā?

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….