Kā Putins NFL komandas īpašniekam nozaga čempionu gredzenu

Roberts Krafts un Vladimirs Putins, sportazinas.com
Vladimirs Putins (pa labi) ar Roberta Krafta (pa kreisi) čempionu gredzenu | Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko

2005. gadā Nacionālās futbola līgas () komandas Jaunaglijas “Patriots” īpašnieks atvadījās no sava čempionu gredzena vismuļķīgākajā veidā, kāds vien ir iespējams.

Krafts pirms 15 gadiem viesojās Krievijā, turklāt viņam piederošā komanda nupat kā bija triumfējusi “Super Bowl”. Viņš uz Krieviju devās kopā ar savu draugu Sendiju Veilu, kurš bija investīciju kompānijas “Citigroup” prezidents.

Krafts savam kolēģim atrādīja grezno rotaslietu, taču Veils ieteica Kraftam visu laiku sliktāko ideju – doties pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina un parādīt viņam čempionu gredzenu.

Kraftam bija ieplānota tikšanās ar Putinu, pēc kuras viņš atrādīja gredzenu Krievijas prezidentam. “Noņēmu gredzenu un iedevu to Putinam. Viņš pateica: “Ar šādu gredzenu varētu kādu nogalināt!” Pasniedzu roku, lai saņemtu atpakaļ gredzenu, taču man priekšā piestājās trīs apsargi un viņi visi aizgāja,” medijs “CBS Sports” citē Kraftu.

Putins uzmērija gredzenu un viņam tas iepatikās. Tieši tik vienkārši.

Par šo situāciju “Twitter” rakstīja arī NFL oficiālais konts.

NFL gredzena vērtība bija 25 000 dolāru, taču Kraftu neinteresēja finansiālā, bet gan simboliskā vērtība. “Patriots” īpašnieks vēlējās savu gredzenu saņemt atpakaļ. Krafts vērsās arī Baltajā namā, taču saņēma atbildi, ka labāk, lai Putins patur gredzenu, lai neveicinātu globālas problēmas.

“Trešā pasaules kara sākšanās NFL gredzena dēļ nebūtu labākais, kas varētu notikt,” raksta “CBS Sports” žurnālists Džons Brīčs.

“Tas noteikti nenāktu par labu ASV un Krievijas attiecībām,” Baltā nama atbildi viņam citēja Krafts. “Es noteikti nevēlējos atdot gredzenu, jo man ar to bija emocionāla saikne – uz tā bija mans vārds! Nevēlos to redzēt “eBay” pārdošanā.”

Baltais nams ieteica Kraftam paziņot, ka tā bijusi dāvana Putinam.

2005. gada "Super Bowl" čempionu gredzens, sportazinas.com
2005. gada “Super Bowl” čempionu gredzens | Foto: NFL

“Patriots” īpašniekam nebija citu variantu un pēc dažām dienām viņš nāca klajā ar oficiālu paziņojumu. “Pēc produktīvas trīs stundu biznesa tikšanās ar prezidentu Putinu es nolēmu viņam, kā sporta fanam, uzdāvināt gredzenu kā cieņas simbolu, lai parādītu, ka respektēju Krievijas iedzīvotājus un valsts prezidentu.”

Putina pārstāvis Dmitrijs Peškovs par šo situāciju runāja citādāk. “Stāvēju no viņiem 20 centimetru attālumā un dzirdēju, ka Krafts viņam gredzenu pasniedza kā dāvanu.”

Skaidrs, ka Krafts tā nemaz nedomāja un paziņojumu veica tikai tādēļ, lai neradītu problēmas ASV un Krievijas politiskajās attiecībās. Emocionālais pārdzīvojums par to, ka gredzens tika pazaudēs muļķīgā veidā, Kraftam nekad nav zudis.

Par šo situāciju ne reizi vien runājis arī pasaulē populārākā podkāsta “Joe Rogan Experience” autors Džo Rogans. Viņš vienā no raidījumiem ar savu kolēģi – komiķi – Braienu Kallenu apskatīja šo situāciju. “Domāju, ka viņš tiešām pēc tam kādu arī nogalināja ar šo gredzenu,” noteica Rogans. “Putins vienkārši nozaga gredzenu, viņš ir gangsteris!”

Rogans arī netic, ka tas bija pārpratums.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par