Kā vērtēt Porziņģa sniegumu pēc atgriešanās?

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis | Foto: NBA

Latviešu superzvaigzne atgriezies laukumā, piedzīvojot debiju Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Dalasas “Mavericks” rindās. Redzams, ka liepājnieks pielicis fiziskajā sagatavotībā, kamēr metieni savu mērķi nesasniedz tik bieži kā pirms smagās traumas.

“Jā, Porziņģis realizējis metienus no spēles [pārbaudes mačos] tikai ar 35 procentu precizitāti, bet tālmetieni bijuši 28 procentus precīzi. Domāju, ka vairāk ir jāvērtē kā Porziņģis izskatās laukumā, no kādām vietām viņš metienus izpilda,” uzskata respektablā medija “The Athletic” apskatnieks Tims Keito, kurš specializējas tieši Dalasas komandas apskatīšanā.

“Katrā spēlē Porziņģis izmetis pilnībā brīvus tālmetienus, bet pret Milvolkī viņš izpildīja tikai divus metienus divpunktu vērtē. Pret Oklahomu jau bija redzams, ka komanda vēlas, lai viņš vairāk saņem bumbu esot tuvāk grozam. Viņš ir pārliecināts, kad dodas uz grozu. Viņa atlētisms ir redzams,” turpināja Keito.

“Porziņģis ir atkārtojies, viņš saka, ka jūtas 100 procentīgi gatavs un neuztraucas par savu celi,” turpināja apskatnieks. Pēc piektdienas mača Porziņģis atzina, ka vēlas vairāk piestrādāt pie sava metiena: “Patiesībā vēlos pastrādāt pie metiena. Esmu pieradis izmest vairāk metienu, vajadzēt pamiksēt, izdarīt metienus gan no ārienes, gan tuvāk grozam, tad kādu trīspunktnieku. Neesmu pieradis mest trīspunktnieku pēc trīspunktnieka.”

Vai Porziņģis spēlēs šīs sezonas Visu Zvaigžņu spēlē?
4,00

“Metienus, kurus Porziņģis šajās trijās spēles ir izdarījis, ir tieši tādi, kādus viņam vajadzētu mest. Ceļgala traumai nevajadzētu ietekmēt viņa metienus lēcienā no tālākām pozīcijām. Kad viņu pēdējo reizi redzējām, Porziņģis tālmetienus realizēja ar gandrīz 40 procentu precizitāti, bet no tālas vidējās distances meta ar 43 procentu lielu precizitāti. Dalasā vēlas, lai Porziņģis mestu vēl vairāk trīspunktniekus nekā viņš to darīja Ņujorkā. Tie būs vairāk brīvi, pamatoti metieni. Ja decembrī viņš trejačus izpildīs zem 40 procentiem, tad par šo nāksies runāt krietni nopietnāk,” liepājnieka iespēto uzbrukumā komentēja žurnālists.

“Otrs laukuma gals ir vieta par kuru esmu vairāk uztraukts,” turpināja Keito. “Porziņģim vajadzēja trīs spēles, lai nobloķētu savu pirmo metienu. Spēlēs bija novērojami ilgāki nogriežņi, kad viņš neizskatījās pietiekami ass. Mani neuztrauc, kad Jannis Adetokunbo pārspēj viņu, realizējot metienu no groza apakšas, bet brīdinājuma signāli manā galvā parādās tad, kad to pašu izdara 180 centimetrus garais Frenks Meisons,” mīnusus iezīmēja Keito.

“Pirmdien pret Oklahomu viņš jau bija lābāks, liekot pretiniekiem aizmest garām vairākus metienus. Tas gan neparādīsies spēles protokolā. Vēl nav pagājis daudz laika, bet Porziņģim tas būs nepieciešam, lai pārstrādātu savas darbības aizsardzībā,” noslēdza apskatnieks.

Dalasas komandai pirms jaunās sezonas atlikusi vēl viena pārbaudes spēle: naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika (5:30) izbraukumā jātiekas ar Losandželosas “Clippers”.

Porziņģim rezultatīvs sniegums uzvarā pār “Thunder”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par