Kad cirka izrāde maksā cīņu – Vailders atrod zaudējuma iemeslu

Deontejs Vailders, sportazinas.com
Deontejs Vailders | Foto: REUTERS/Steve Marcus

Amerikāņu boksa zvaigzne (42-1) atradis iemeslu, kādēļ viņš zaudēja aizvadītās nedēļas nogales cīņu pret Taisonu Fjūriju (30-0).

Vailders uz cīņu ieradās ar uzvilktu 20,5 kilogramus smagu kostīmu, bet duelī cieta neveiksmi ar tehnisko nokautu. Viņam tas bija pirmais zaudējums karjerā, kamēr Fjūrijs savā karjerā zaudējuma rūgtumu vēl nekad nav izjutis.

Abiem cīkstoņiem šī bija otrā cīņa, bet Vailders apstiprinājis, ka vēlas revanšu. Atceroties aizvadīto dueli, viņš atklāja, ka nejuties labi un bijušas problēmas ar kāju darbību. “Šajā cīņā daudzas lietas nogāja greizi,” sacīja Vailders. “Taču es uzņemos pilnu atbildību.”

“Manas kājas bija tādas kādas tās bija šī kostīma dēļ,” turpināja 34 gadus vecais amerikānis. “Samaksāju bargu cenu par to. Kostīms bija pārāk smags, turklāt to biju uzvilcis jau 10-15 minūtes pirms cīņas sākuma. Tad man uzlika šo bruņucepuri, kas bija vēl papildus svars. Kāpu pa trepēm un tas bija reāls treniņš manām kājām, bet kad novilku kostīmu, sapratu, ka jūtos citādāk.”

“Ļāvu dizaineriem izveidot šo kostīmu,” sacīja Vailders. “Tā bija viņu ideja, bet trešajā raundā man vairs “nebija kāju”. Biju beidzis šo cīņu jau tad un man ļoti ātri bija jāpārslēdzas “izdzīvošanas” režīmā. Taču jūs mani zināt – esmu kareivis un es cīnījos.”

Savu versiju par šo kostīmu izteica arī viens no Vaildera promouteriem Bobs Arums. “Nezinu kā kājas ietekmēja viņa sniegumu, bet doties uz ciņu ar šo masku bija ļoti bezatbildīgs gājiens. Bruņucepurē viņam bija limitēta elpošana un esmu drošs, ka tas gan atstāja zināmu iespaidu uz cīņu. Trakākais, ka viņš ar šo masku devās garā gājienā uz ringu, nevis ātri vien to noņēma.”

Vailders vairs nav pasaules čempions nevienā no četrām kategorijām. Viņš savu vienīgo titulu jeb Pasaules boksa padomes (WBC) jostu zaudēja cīņā ar Fjūriju. Vailderam ir tiesības pieprasīt revanšu, kas arī tiks darīts. “Esmu īsts cīnītājs un čempions un noteikti aizvadīsim vēl trešo cīņu,” atklāja Vailders.

Pirmajā abu bokseru duelī 2018. gada izskaņā tika fiksēts neizšķirts.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par