Kādēļ kādreizējais “Dinamo” līderis Videls joprojām ir bez kluba?

Linuss-Videls-sportazinas
Linuss Videls | Foto: Paula Čurkste / LETA

Pagājušās sezonas Rīgas “Dinamo” līderis zviedrs ir jaunas komandas meklējumos, bet uzbrucējs neuztraucās par bezdarbnieka statusu, jo viņš zina savu vērtību. Skandināvu centrs ir labs hokejists, un nav apšaubāms viņa varējums, bet kāpēc viņš vēl nav atradis jaunu komandu?

Pirms neilga laika esot uz “Tallink” kruīza kuģa, manas ausis saklausīja informācija par Videlu, kurš aizvadītajā sezonā vilka Rīgas “Dinamo” vezumu. Savā karjeras labākajā sezonā 49 spēlēs uzbrucējs iekrāja 48 (24+24) punktus, tomēr ievāktā raža varēja būt lielāka, jo trauma patraucēja rezultatīvo sniegumu.

Sēžot kuģa Wi-Fi zonā, divi vīrieši apsprieda Videla iespēto, un viens no kungiem lauztā angļu valodā raisīja iespējamus variantus, kāpēc Videls šosezon nav atradis jaunu darba vietu. Summu, kādu zviedru hokejists vēlējies jaunajā līgumā, bija aptuveni 800 tūkstoši eiro. Rietumu konferences mazturīgākais klubs Rīgas “Dinamo” ar 3,65 miljonu eiro lielu budžetu nevarēja atļauties Videla algu.

Šāds skaitlis raisīja izbrīnu arī man, bet zviedram hokejs nav galvenais iztikas avots. Videls ir ieprecējies ļoti turīgā ģimenē, tāpēc savu cenu viņš zemē nelaidīs. Iespējams, ka situācija sezonas gaitā mainīsies, bet Videls diži nepārdzīvo par komandām, kuras neapstiprina viņa honorāru.

“Vairākas komandas ir izrādījušas interesi, un izteikušas piedāvājumus, kurus es varētu parakstīt,” zviedru medijā hockeysverige.se izteicās Videls. “Vēlos saņemt pienācīgu atalgojumu, esmu mazliet izvēlīgs, tādēļ šobrīd tas ir ievilcies. Varbūt esmu bijis pārāk izvēlīgs, taču domāju, ka tikšu ar šo situāciju galā.”

Videls pašreiz trenējās ar Zviedrijas otrās augstākās līgas Allsvenskan komandu “Sodertalje”. Vienība ieņem pirmspēdējo vietu turnīra tabulā, bet centra uzbrucēja iespējamā dalība komandas sastāvā nav reāla.

“Ja jūs ciešāk pavērojat viņa spēli, ieskaitot vārtu gūšanu, ir lietas, kuras mums noderētu,” medijā hockeypuls.se citēts “Sodertalje” galvenais treneris Ulfs Lundbergs. “Viņš nevis ņem, bet dod enerģiju komandai. Varu teikt atklāti, ka viņš mums labi noderētu.” Tomēr treneris ir pārliecināts, ka Videls mērķē KHL virzienā, tāpēc iespēja par spēlēšanu “Sodertalje” komandā nav izskatīta.

“Sport-Express” žurnālists Igors Eronko vienā no KHL pārraidēm sacīja, ka Ķīnas klubs “Kunlun Red Star” sezonas sākumā esot piedāvājis 400 tūkstošu eiro vērtu līgumu, ko Videls arī apstiprinājis. Tomēr beigās klubs neparakstīja līgumu ar Videlu, kurš pārstāvēja komandas rindas 2016./17. gada sezonā.

Kāds ir patiesais iemesls nespēlēšanai zina tikai pats Videls. Iespējams, vīri uz “Tallink” kuģa pūta pīlītes, bet solīdais izskats un kāda Zviedrijas kluba emblēma uz viena no kunga jakām liecināja, ka informācija varētu būt leģitīma. Centra uzbrucējs Rīgas “Dinamo” būtu kārots papildinājums, bet pagaidām nekas neliecina par zviedra atgriešanos Latvijā.

Gästspel på dagens träning av Linus Videll. ”SSK är det lag i Sverige som betyder mest för mig”.

Gepostet von Södertälje Sportklubb am Donnerstag, 10. Oktober 2019

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par