Kādi NBA spēlētāji vēl pieejami brīvo aģentu tirgū?

Karmelo Entonijs, sportazinas.com
Karmelo Entonijs | Foto: Sporting News

Šķiet, ka Nacionālās basketbola asociācijas () spēlētāju tirgus trakums ir noslēdzies, tomēr vēl “uz brīvām kājām” ir vairāki interesanti spēlētāji, kuri līgā vēl nav teikuši savu pēdējo vārdu. Klubu treniņnometnes nav aiz kalniem, tādēļ nav izslēgts, ka kads no šiem brīvajiem aģentiem drīzumā tiks pie jaunas komandas vai dosies uz Eiropu, Ķīnu… vai liks punktu karjerai.

, uzbrucējs, 34 gadi

Karmelo Entonijs, sportazinas.com
Karmelo Entonijs | Foto: NBA.com

Karstākais kartupelis noteikti ir bijušais Kristapa Porziņģa mentors Ņujorkas “Knicks” komandā Karmelo Entonijs, kurš pēc divām neizteiksmīgām sezonām ir pārliecināts, ka vēl var būt lietderīgs kādai NBA komandai. Tomēr Melo ir savas prasības. Komanda nevar būt bez mērķiem, Entonijs vēlas spēlēt titula pretendentē. Jau ziņots, ka Karmelo aģents runājis ar četrām komandām. 34 gadus vecajam uzbrucējam saistoša ir spēlēšana Losandželosas “Lakers”, kur parādi diriģē Lebrons Džeimss. Tāpat viņš gribētu pievienoties Kavai Lenardam un Polam Džordžam Losandželosas “Clippers”. Portlendas “Trail Blazers” variants atkritis, jo uz Melo apvainojies Demiens Lilards, kurš jau iepriekšējās divās vasarās neveiksmīgi centies rekrūtēt Entoniju.

Jaunas ziņas un baumas par Karmelo, kurš aizvadījis neformālus treniņus ar Bruklinas “Nets” spēlētājiem, parādas ik dienu. Entonijs noteikti var palīdzēt kadai komandai ar savu rezultativitāti, tomēr vienību ģenerālmenedžerus baida basketbolista ego. Risks, ka uzbrucējs nespēs sadzīvot ar rezervista, lomas spēlētāja statusu ir pārāk liels, kaut neskatoties uz gandrīz izlaistu iepriekšējo sezonu, uzbrukuma arsenāls Melo aptverē ir gana plašs, lai būtu saistošs daudziem klubiem. Kā reālākās iespējas devējas tiek minētas Rodiona Kuruca pārstāvētā “Nets” un Miami “Heat”, kuras gan nav titula kārotājas gaidāmajā sezonā.

Dž. R. Smits, 33 gadi, aizsargs

Ērls Džozefs Smits, sportazinas.com
Ērls Džozefs Smits | Foto: NBA

Vēl viens bijušais “Knicks” pārstāvis, kurš iepriekšējo sezonu pavadīja meklējot iespējas tikt prom no nīkuļojošās Klīvlendas “Cavaliers”, kur vairs aizsargs, kura stiprā puse nav basketbola IQ, nevēlējās spēlēt. Līdzīgi kā Karmelo arī Smits vēlas pievienoties komandai, kurai ir iespējas pacīnīties ar čempiona gredzeniem. Kādēļ tas nav noticis? Labs jautājums. Smits par karjeras noslēgšanu nav pavēstījis. 33 gadus vecais basketbolists noteikti varētu uzlabot kādas komandas trīspunktu gūšanas rādītājus.

Līdz iepriekšējai sezonai Smits caurmērā realizēja 38,4% savu tālmetienu, bet pagājušajā sezonā, kad viņa domas nebija kopā ar komandu, radītājs nokrita uz 30%. Skaidrs, ka Smits var būt vērtīga daļiņa no komandas puzles, tomēr jautājums ir par viņa ambīciju nolikšanu otrajā plānā, proti, metiena vietā izvēlēties piespēli, samierinoties ar padsmit minūšu spēles laiku, bet ar savu esamību komandā, nebojājot mikroklimatu.

Žoakims Noā, 34 gadi, centrs

Joakims Noā, sportazinas.com
Joakims Noā | Foto: Joe Rondone/The Commercial Appeal

Komandu vadītāji gan uzskata, ka iepriekšējo sezonu Memfisas “Grizzlies” pavadījušais Noā vairs nespēj tik labi darīt mazās lietās, kuras iepriekš viņu noturēja līgā, pat ņemot vērā, ka viņa rezultativitāte bija minimālā. Tā ir aizsardzība, atlēkušās bumas, atbloķēšana, kvalitatīvu bloku likšana aizsargiem. Šobrīd nav pārliecības, ka Noā ķermenis var izturēt vēl vienu NBA sezonu, tomēr pats basketbolists uzskata, ka vēl var nospēlēt atvadu sezonu.

Tam jau bija noticējuši Losandželosas “Lakers”, kuri veica pārrunas ar Noā, pēc tam, kad smagu traumu guva centrs Demarkuss Kazinss, aktualizējoties sastāva dziļumam centra pozīcijā. “Lakers” priekšroku beigās deva Dvaitam Hovardam, bet Noā ir apņēmības pilns atrast jaunu darba vietu. Kā viņa plusi šajā vecumā tiek minēta aizsardzības diriģēsana, tāpat kā centrs Noā ir ļoti labs piespēlētājs ar labu laukuma redzējumu, augstu basketbola IQ. Šāds spēlētājs var noderēt arī gados jaunām komandām, jo arī treniņos Noā var citiem rādīt piemēru.

Imans Šamperts, 29, aizsargs

Imāns Šamperts, sportazinas.com
Imāns Šamperts |
Foto: Ezra Shaw/Getty Images/AFP/Scanpix/LETA

2016.gada NBA čempions Klīvlendas “Cavaliers” rindās nav sagaidījis nopietnus piedāvājumus no komandām un agrā septembrī ir bez līguma – tas notiek pirmo reizi aizsarga karjerā, kura ir ar lejupslīdošu līkni. Iepriekšējo sezonu Šamperts iesāka Sakremento “Kings” vienībā, kur bija sākumsastāva spēlētājs, vidēji laukumā pavadot vairāk nekā 25 minūtes, un, izceļoties ar caurmerā gūtiem 8,9 punktiem. Tomēr viss sagriezās kajām gaisā, kad sezonas izskaņā Šamperts nonāca zvaigžņotajā Hjūstonas “Rockets” komandā, kur aizsargs nespēja atrast savu spēli – ievērojami kritās Šamperta metienu realizācija, kas treneriem lika samazināt viņa spēles laiku un lomu komandā.

“Play off” cīņās Šamperts vairs netika izmantots kā vērtīgs spēlētājs, bet kļuva par rezervistu. Basketbolists vēl var būt vērtīgs lomas spēlētājs NBA līmenī. Kad sāksies pirmie savainojumi un vilšanās izdarītajās likmēs uz saviem spēlētājiem, domājams, ka vairāku klubu ģenerālmenedžeri uzmeklēs Šamperta aģenta telefona numuru.

Džamāls Kraufords, 39, aizsargs

Džamals Kraufords, Sportazinas.com
Džamals Kraufords | Foto: REUTERS/LETA

Par karjeras noslēgšanu vēl nav paziņojis Kraufords, kurš vienmēr bijis lielisks lomas spēlētājs NBA komandas, pat karjeras pēdējos gados, kad viņa aizsardzības darbības kļuvušas neefektīvas. Aizsargs bieži zaudē ātrumā jaunākiem pretspēlētājiem. Iepriekšējo sezonu pieredzes bagātais basketbolists noslēdza līgas pastarītē Fīniksas “Suns”, bet cer vēl pievienoties kādai komandai NBA treniņnometņu laikā. Kraufords savas karjeras laikā trīs reizes atzīts par sezonas labāko rezervistu.

Basketbolists var būt vērtīgs kā jaunu basketbolistu mentors. Doties laukumā uz 10-15 minūtēm, un apdraudot grozu no tālās distances. Kraufords vēlas aizvadīt atvadu sezonu. Jautājums, vai kāda komanda pie sevis gatava viņu uzaicināt ir aktuāls. Kraufordam vairs nav finansiālu ambīciju, viņš ir gatavs spēlēt par veterāna minimālo algu, lai tikai aizvadītu savu 20. sezonu līgā. Kā izteicies viņš pats: vienkārši gribu spēlēt basīti

Raiens Andersons, 31, uzbrucējs

Raiens Andersons, sportazinas.com
Raiens Andersons | Foto: NBA

Snaiperis pēdējos gados izpelnījies uzmanību pārsvarā dēļ sava milzīgā līguma ar Hjūstonas “Rockets” dēļ. Un negatīvā nozīmē. Andersons nav spējis attaisnot uz sevi liktās cerības, nekļūstot par līgas zvaigzni vai vismaz vērtīgu aktīvu Teksasas komandā, tomēr viņa basketbolista kvalitātes līgā var atrast pieprasījumu. Andersonu var nosaukt par situācijas ķīlnieku: 2011.gadā, kad viņš lika parakstu uz 80 miljonus vērta līguma, spēka uzbrucējs ar izcilu metienu nebija līgas standarts. Vēlāk šī pozīcija transformējās, bet Andersonam bija tikai viena dimensija – izcils tālmetiens, bet aizsardzība piekliboja pārāk bieži.

31 gada vecumā Andersonam nav ilūzijas par to, ko viņš var piedāvāt NBA komandai. Protams, tas ir metiens no distances. Komandai, kurai pietrūkst šis elements, ir labs variants Andersona tēlā, jo nevar noliegt, ka viņš ir viens no deviņiem spēlētājiem, kuri pēdējo desmit gadu laikā spējuši izmest 1000 trejaču ar vairāk nekā 38 procentu precizitāti. Eksperti saka, ka metiens no distances pietrūkst talantīgajai Filadelfijas “76ers”.

Džo Džonsons, 38, aizsargs-uzbrucējs

Džo Džonsons, sportazinas.com
Džo Džonsons | Foto: NBA

Jā! Neesiet pārsteigti, ja 38 gadus vecais Džonsons vēl savu pēdējo vārdu nav teicis. Viņš nosacītas atvadas no NBA teica jau pirms divām sezonām, kad savu spozmi bija zaudējis pārstāvot Hjūstonas “Rockets”. Šajā vasarā Džonsons pavēstīja, ka vēlās vēl uzspēlēt NBA un saņēma uzaicinājumu atrādīt savu formu Filadelfijas “76ers”.

Nav šaubu, ka Džonsons pat 38 gadu vecumā ir laba opcija uzbrukumā, ar labu metienu no distances, tomēr bažas dara viņa spēja šajā vecumā nosegt krietni jaunākus un atlētiskākus spēlētājus. Filadelfija varētu dot Džonsonam iespēju treniņnometnē, tāpat loģiska šķistu viņa parādīšanās Portlendā vai Hjūstonā. Pēc Vilsona Čendlera diskvalifikācijas un Rodiona Kuruca neskaidrās nākotnes Bruklinā, arī “Nets” ir potenciāls variants.

Citi spēlētāji

Tāpat bez līgumiem ir tādi spēlētāji kā Kenets Farīds, Amirs Džonsons, Reimonds Feltons, Sebo Sefaloša, Dante Kaninghems, Marcins Gortats, Lenss Tomass un citi. NBA klubu ģenerālmenedžeru blociņos arī ir Ķīnas, Eiropas un Austrālijas iekarotāju vārdi, bet Lensa Stīvensona, Donāta Motejūna, Endrū Boguta atgriešanās uz NBA parketa, visticamāk, iespējama tikai pēc jaunā gada.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par