Kādreizējais Balcera komandas biedrs pēdējā sekundē izrauj Kanādai uzvaru pret mājinieci

13/05/2019 23:58

Uzvaras vārtus pamatlaika priekšpēdējā sekundē iemetot Markam Stounam, Kanādas hokeja izlase pirmdien svinēja dramatisku uzvaru pasaules čempionāta mačā. Kanādieši A apakšgrupas cīņā Košicē ar rezultātu 6:5 (2:2, 3:2, 1:1) pārspēja turnīra saimnieci Slovākiju.

Pirmā perioda pirmajā pusē slovāki minūtes laikā guva divus vārtus, izceļoties Matūšam Sukelam un Adamam Liškam. Pirmie vārti tika gūti sīvā cīņā pie pretinieku cietokšņa, bet otrā ripa ielidoja vārtos pēc tam, kad slovāki aizgāja pretuzbrukumā četratā pret diviem pretiniekiem.

Trešdaļas otrajā pusē kanādieši izlīdzināja rezultātu. Vispirms ar zibenīgu metienu uzbrukumu noslēdza Antonī Mantā, bet pāris minūtes vēlāk ar raidījumu no zilās līnijas izcēlās Šejs Teodors. Otrā perioda pirmajās piecās minūtēs čempionāta saimnieki vēlreiz panāca divu ripu pārsvaru – no vārtu priekšas izcēlās Ladislavs Naģs un Liška.

Tiesa, līdz trešdaļas beigām Kanādas hokejisti jau bija pārņēmuši vadību. Vispirms ar raidījumu no iemetienu apļa izcēlās Žonatans Maršeso, turpinājumā cīņā pie vārtiem precīzs bija Entonijs Sirelli, bet 17.minūtē ar nekļūdīgu metienu no labās malās atzīmējās Trojs Stečers.

Trešā perioda 12.minūtē slovāki panāca neizšķirtu – pēc Sukela metiena ripa atsitās pret kanādiešu hokejista slidu un ieslidoja vārtos. Tomēr kanādiešiem izdevās izraut uzvaru. Nepilnu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām hokeja dzimtenes pārstāvji nopelnīja vairākumu, kurā vienu sekundi pirms beigu signāla ripu no iemetienu apļa vārtos raidīja Stouns.

Stouns vēl šosezon spēlēja kopā ar Latvijas izlases līderi Rūdolfu Balceru Otavas “Senators” komandā Nacionālajā hokeja līgā (NHL), taču viņš sezonas laikā tika aizmainīts uz Lasvegasas “Golden Knights”.

Jau ziņots, ka pirms tam šajā apakšgrupā vēl vienā dramatiskā mačā ASV ar 3:2 (2:1, 0:1, 0:0, 1:0) papildlaikā pārspēja Somiju.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar septiņiem punktiem ir Somijai tālāk ar sešiem punktiem seko Vācija un Kanāda, piecus punktus guvusi ASV, bet trīs punkti ir Slovākijai. Pie diviem punktiem tikusi Dānija, viens punkts ir Francijai, savukārt bez punktiem pašlaik ir Lielbritānija.

Tikmēr Zviedrija B apakšgrupas duelī Bratislavā ar 9:1 (3:0, 5:0, 1:1) sagrāva Norvēģiju.

Zviedriem pa diviem vārtiem guva Patriks Hērnkvists un Aleksanders Vennberjs, kuram bija arī viena rezultatīva piespēle. Vēl pa ripai norvēģu vārtos ieraidīja Luī Ēriksons, Oskars Lindbloms, brāļi Adrians un Mario Kempe, kā arī Viljams Vīlanders, kuram bija arī četras rezultatīvas piespēles.

Norvēģiem goda vārtus guva Matīass Trēteness.

Jau ziņots, ka pirms tam šajā apakšgrupā Krievija ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Čehiju.

B grupas kopvērtējumā Krievija ir maksimāli iespējamie deviņi punkti trīs spēlēs, Čehijai, Šveicei un Zviedrijai ir seši punkti, trīs punktus guvusi Latvija, bet bez punktiem ir Austrija, Norvēģija un Itālija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 10. līdz 21.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.