Kādreizējais Bertāna advokāts noliedz vakar izskanējušās informācijas patiesumu

Aldis Gobzems, sportazinas.com
Aldis Gobzems | Foto: Edijs Pālens/LETA

Kādreizējais Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” basketbolista Dāvja Bertāna advokāts Aldis Gobzems nācis klajā ar ziņu, ka vakar izskanējusī informācija par to, ka no latviešu spēlētāja vēlas piedzīt pusmiljonu eiro, nav patiesa.

Alda Gobzema paziņojums sociālajos tīklos

Vakar publiskajā telpā parādījās nepatiesa!!!! ziņa, ka NBA basketbolists zaudējis Augstākajā tiesā uzņēmēja Mārtiņa Lauvas kompānijai prasībā par vairāk kā 500 tūkstošiem eiro. Šāda ziņa, visticamāk, tika pausta sakarā ar Latvijas Basketbola savienības vadības vēlēšanām, kur Dāvis iestājās pret Jaunupa/Lauvas pārstāvjiem. Ziņa bija vienpusēja un ar apzināti sagrozītu saturu.

Patiesībā Dāvis Bertāns šo lietu ir būtiski uzvarējis jau tagad. Augstākā tiesa ir noraidījusi prasījumu par 500 tūkstošu eiro piedziņu Mārtiņa Lauvas kompānijas labā. Strīds palicis par 19 tūkstošiem eiro plus līgumsods 12 tūkstoši eiro pie situācijas, kad Mārtiņa Lauvas kompānija savam advokātam jau ir samaksājusi desmitiem tūkstošu vairāk. Tātad Dāvis Bertāns jau tagad ir uzvarējis vairāk kā 470 tūkstošu prasījumu daļā, bet Mārtiņa Lauvas kompānija ir būtiski cietusi sakāvi.

Jāpiebilst, ka lietā nav neviens finansu dokuments, kas apliecinātu, ka Mārtiņš Lauva vai viņa kompānija jebkad Dāvim Bertānam būtu kā nepilngadīgajam pat basketbola apavus nopirkuši. Dāvis Bertāns šīs uz negodrātīgiem noteikumiem noslēgtās attiecības izbeidza savas pilngadības pirmajā dienā, un Mārtiņa Lauvas kompānijas nopelni Dāvja Bertāna NBA karjerā nav nekādi.

Kāpēc to rakstu? Tāpēc, ka biju Dāvja Bertāna advokāts un uzvarēju šo lietu apgabaltiesā Dāvja labā.

Vakar žurnāls “Kas Jauns” rakstīja, ka uzņēmēja Mārtiņa Lauvas pārstāvētā “Basketbola Attīstības aģentūra Rīga” (“BAA Rīga”) no Bertāna vēlas piedzīt pusmiljonu eiro. Žurnāls informē, ka aizvadītajā nedēļā Augstākās tiesas Senāts izskatīja “BAA Rīga” prasību pret Bertānu un viņa vecākiem Daini un Dinu Bertāniem.

“BAA Rīga” savu darbību sāka 2008.gada oktobrī, un tās mērķis bija piedāvāt visus nepieciešamos pakalpojumus, kas vajadzīgi jaunam basketbolistam, lai viņš kļūtu par augstas klases profesionāli. Aģentūras ideja bija piesaistīt jaunos talantus, ieguldīt viņos līdzekļus, bet, kad basketbolists sāks pelnīt ne mazāk par 1500 eiro mēnesī, saņemt 10% no viņa ienākumiem, šos līdzekļus ieguldot nākamajos talantos.

“Kas Jauns” raksta, ka sadarbību ar aģentūru noslēdza daudzi tā brīža talanti, no kuriem daļa šobrīd ir Latvijas izlases spēlētāji. 2010.gadā izcēlās skandāls, dažiem no puišiem atklājot, ka līgums tiek slēgts uz 15 gadiem un tā laušanas gadījumā jāmaksā 500 000 eiro sods. Lauva gan toreiz žurnālam “Sporta Avīze” atklāja, ka līgumu var lauzt arī bez sankcijām un bargais sods ir tikai tāpēc, lai pasargātu basketbolistus no pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanas.

Žurnāls atklāj, ka iespēju pārtraukt sadarbību izmantoja Jānis Strēlnieks un Dāvja Bertāna brālis Dairis, bet pats Dāvis palicis aģentūras paspārnē. Sekas šai rīcībai esot tiesvedība jau kopš 2014.gada – Lauva par līgumsoda piedziņu iesūdzēja tiesā Dāvi Bertānu un viņa vecākus, kuri slēdza līgumu ar aģentūru, jo tobrīd basketbolists bija nepilngadīgs.

No Dāvja Bertāna vēlas piedzīt pusmiljonu eiro

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par