Kādreizējais biatlonists Zīmelis kļūst par Latvijas čempionu MTB maratonā

13/06/2015 20:19

(Papildināts viss teksts.)

Vietlava, 13.jūn., LETA. Kādreizējais olimpiskais biatlonists Raivis Zīmelis sestdien negaidīti triumfēja Vietlavā notiekošajā Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB kalnu divriteņu (MTB) maratona – trešajā posmā, vienlaicīgi kļūstot par Latvijas čempionu MTB maratonā.

Aizvadītajās sacensībās “Skandi Motors” sporta distancē 58 kilometru distancē aiz “MySport Veikals” komandu pārstāvošā Zīmeļa finišēja Mārtiņš Blūms (ZZK) un Matīss Preimanis (“Sportlife”).

Zīmīgi, ka tikai septītais bija labākais no “Rietumu-Delfin” komandas braucējiem – pērnā gada Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā Andris Vosekalns.

Distances pirmajā daļā izveidojās trīs braucēju atrāviens, kurā atradās Vosekalns, Rihards Bartuševics (“Sportlife”) un pieredzējušais Zīmelis. Turpinājumā solo izrāvienu veica Vosekalns, tomēr viņš piedzīvoja neveiksmi.

Kā neliels pārsteigums visiem līdzjutējiem, par jauno Latvijas čempionu un SEB MTB maratona posma uzvarētāju kļuva Zīmelis, kurš finišēja vienatnē pēc vienas stundas, 49 minūtēm un 42 sekundēm. Savukārt par otro vietu izvērtās sīva cīņa, jo gan Blūms, gan Preimanis uzvarētājam zaudēja 19 sekundes.

Sieviešu konkurencē par Latvijas čempioni un SEB MTB maratona posma uzvarētāju kļuva “Rietumu-Delfin” vienības pārstāve Lelde Ardava, kuras laiks trasē bija divas stundas, deviņas minūtes un 55 sekundes. Septiņas minūtes vēlāk finišēja Ingrīda Šmite (“Sportlife”), kamēr trešā ātrākā Vietalvā izrādījās Katrīna Jaunslaviete (“Ebike Machine”). Junioru konkurencē triumfēja Dāvis Perševics, apsteidzot savu komandas biedru no “NN Sporta kluba” Edvartu Višķeru un “Sportlife” braucēju Tomasu Kārli Iļjenko.

“Virši-A” braucienā vairāk nekā 40 kilometru garajā distancē neilgu laiku pirms finiša pārsvaru ieguva “Veloprofs-Wolkswagen” vienības riteņbraucējs Nauris Zviedris. Tieši viņš arī izcīnīja uzvaru, gūstot pirmo panākumu SEB MTB maratonā kādas no distances absolūtajā vērtējumā. Otro un trešo vietu aizraujošā cīņā guva “MySport-Stevens” pārstāvji Lauris Purniņš un Raimonds Bricis. Starp dāmām nepārspēta palika “Sportlife” braucēja Ieva Strēle, apsteidzot Rūtu Brakovsku.

SEB MTB sezonas turpinājumā 5.jūlijā risināsies UCI kategorijas sacensības Siguldā, kur nākamgad tiks aizvadīts arī Eiropas čempionāts, 2.augustā riteņbraucēji tiksies Smiltenē, bet sezona 16.augustā un 27.septembrī noslēgsies ar debijas posmiem Talsos un Ikšķilē.

Eiropas čempionāts MTB maratonā Latvijā norisināsies pirmo reizi. Šīs sacensības tiek rīkotas vienu reizi gadā kādā no Eiropas valstīm. Latvijai tik augsta līmeņa sacensību organizēšana, kurā piedalās pasaules elites MTB maratonisti, uzticēta, ņemot vērā tradīcijām bagāto MTB maratonu riteņbraukšanas kultūru un plašo velosporta cienītāju loku. Eiropas čempionāta posma trase vīsies skaistās, bet vienlaikus pietiekami sarežģītās Gaujas senlejas apvidū. Jau šogad būs iespējams iepazīt Eiropas čempionāta trasi, jo organizatori pieliks visas pūles, lai šī gada trase maksimāli tuvotos čempionāta trasei.

Pagājušajā gadā SEB MTB maratonā kopumā startēja teju 5000 riteņbraucēju. Teju katrā posmā dalībnieku skaits sniedzās pāri 2000 cilvēku. Šajā sezonā organizatori cer, ka sportistu skaits katrā posmā varētu sasniegt 3000 dalībnieku.