Kādreizējais čempions: Džordans nav visu laiku labākais, mūsdienās neviens ar viņu negribētu spēlēt kopā

Maikls Džordans, sportazinas.com
Maikls Džordans | Foto: NBA

Kādreizējais Nacionālās basketbola asociācijas () čempions Čenings Frajs uzskata, ka visu laiku labākais basketbolists nav , bet gan Lebrons Džeimss.

Kopš daudzsēriju dokumentālā seriāla “The Last Dance” iznākšanas basketbola sabiedrībā arvien vairāk ir aktivizējies jautājums par to, kurš ir visu laiku labākais spēlētājs. Sērijas par Džordanu pamudinājušas savu viedokli paust arī Frajam.

“Nemelošu – es neesmu Džordana fans,” savā podkāstā “Talkin’ Blazers with Channing Frye” atzina Frajs. “Esmu no Fīniksas un atbalstu Čārlzu Bārkliju, Kevinu Džonsonu un Denu Madžerlu. Visi par to ir šokēti, bet Džordans nekad manā uztverē nav bijis visu laiku labākais, jo šajā pozīcijā allaž ir atradies Lebrons Džeimss.”

“Viņam karjeras laikā bija tikai viens darbs – gūt punktus,” secina Frajs. “Viņš to darīja ar neticamu efektivitāti, tomēr nedomāju, ka viņa uzvaru gūšanas metodes darbotos šodien – neviens ar Džordanu negribētu spēlēt vienā komandā.”

“The Last Dance” ir spilgti atspoguļots tas, ka Džordans karjeras laikā pret saviem komandas biedriem bija ass un skarbs. Viņš nebaidījās lietot arī rupjus vārdus, ja spēlētāji treniņos kārtīgi nestrādāja. Džordans to pamatoja ar to, ka, ja viņa komandas biedri nespēj izturēt viņa radīto spiedienu, viņi nespēs izturēt spiedienu, ko rada finālsērijas.

Džordans kā komandas kapteinis vienmēr centās “spiest ārā” visu no saviem komandas biedriem, jo vēlējās, lai viņiem visiem kopā izdodas triumfēt NBA. “The Last Dance” atklājās, ka Džordans esot bijis “skarbais” puisis, kamēr pozitīvāks piemērs bija otrs “Bulls” līderis Skotijs Pipens, kurš allaž bija pozitīvs pret komandas biedriem un pēc pieļautām kļūdām viņus uzmundrināja, nevis nolamāja.

Spilgta epizode savulaik bija vienā no “Bulls” treniņiem, kurā Džordans saķērās ar Stīvu Keru un iesita viņam pa seju. Par to Fils Džeksons izraidīja Maiklu no treniņa, tomēr Džordans vēlāk atzina savu kļūdu, pazvanīja un atvainojās Keram. Abu attiecības pēc tam būtiski uzlabojās.

Džordans ir seškārtējs NBA čempions un visas reizes ticis atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju. Tāpat viņš piecas reizes ir atzīts par līgas vērtīgāko spēlētāju un 14 reizes piedalījies Zvaigžņu spēlē. Džordanu 1988. gadā nosauca par labāko līgas aizsardzības spēlētāju.

Tikmēr 36 gadus vecais Frajs ir 2016. gada čempions ar Klīvlendas “Cavaliers” komandu. Viņš nekad nav piedalījies NBA Zvaigžņu spēlē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par