Kādreizējais Krievijas izlases treneris skarbi par Hārtliju un citiem ZA speciālistiem: Viņi ir nevis tūristi, bet anti-tūristi

Bobs Hārtlijs un Natālija Kovaļenko, sportazinas.com
Bobs Hārtlijs un "Avangard" tulks Natālija Kovaļenko | Foto: Omskas "Avangard"

Kādreizējais Krievijas nacionālās izlases un vairāku jaunatnes valstsvienību galvenais treneris Vladimirs Pļusčevs skeptiski raugās uz kanādiešu speciālistu Bobu Hārtliju, kurš vada Kontinentālās hokeja līgas () vienību Omskas “Avangard” un Latvijas nacionālo izlasi.

“Runājot par Hārtliju, esmu skeptisks,” portālam “Russia-Hockey” sacīja Pļusčevs. “Ļoti interesanti ir tas, ka viņš daudz runā medijos, taču uz ledus tas rezultātu nedod.”

“Tas notiek, neskatoties uz to, ka Hārtlijs, cik es zinu, ir ļoti daudz iesaistīts sastāva izvēlēšanās procesā “Avangard” komandā. Daudzi viņa kolēģi šajā līgā par to varētu būt skaudīgi,” turpināja kādreizējais treneris.

Hārtlijs šobrīd nevar būt kopā ar Omskas komandu. Viņš atrodas savā dzimtajā Kanādā, un 59 gadus vecajam speciālistam apmeklēt Krieviju ir problemātiski tādēļ, ka koronavīrusa Covid-19 dēļ ir aktivizēti dažādi ceļošanas ierobežojumi.

“Redzēsim, kā viņa prombūtne ietekmēs “Avangard” gatavošanos sezonai,” turpināja Pļusčevs. “Es gan neizslēdzu iespēju, ka Omskas komanda ar saviem resursiem kaut kādā veidā palīdzēs Hārtlijam izbēgt no Kanādas.”

64 gadus vecais Pļusčevs tajā pašā laikā nav drošs arī par citu kanādiešu treneri, kurš nupat uzsācis trenēt Jekaterinburgas “Avtomobilist” vienību – Bilu Pītersu. Viņš arī paudis personīgu nepatiku pret Ziemeļamerikas treneriem KHL.

“Šeit situācija ir vēl sliktāka,” atzina Pļusčevs. “Jau no paša sākuma Andreja Martemjanova atlaišana un Pītersa iecelšana amatā bija diskutabla. Tagad, kad ir slēgtas robežas, es vairs nespēju saskatīt nekādu loģiku.”

Pļusčevam arī tika uzdots jautājums, vai tā ir slikta zīme, ja treneris-leģionārs KHL nespēj komandu aizvest līdz “play-off” spēlēm. “Ja ārzemju treneris nevar sasniegt izslēgšanas turnīru, tā nav traģēdija, bet trauksmes zvans gan.”

“Kopumā Ziemeļamerikas treneru esamība KHL ir neveselīgs fenomens, kas parāda, ka kaut kas mūsu hokejā nav labi,” skarbs bija Pļusčevs. “Treneris-leģionārs pat nav tūrists, kas valstij ienes naudu, viņš drīzāk ir anti-tūrists, kurš atbrauc pēc naudas un aizved to atpakaļ uz Ziemeļameriku. Izdariet paši savus secinājumus – es esmu vīlies šādā situācijā.”

Pļusčevs Krievijas izlasi trenēja 2002./2003. gada sezonā, kad viņš bija arī Kazaņas “Ak Bars” stūrmanis. Viņš ir bijis arī Krievijas U16, U17, U18, U19 nu U20 izlašu galvenais treneris.

Tikmēr Hārtlijs jau savā pirmajā sezonā Omskā aizcīnījās līdz Gagarina kausa finālam. Otra sezona gan nebija tik spīdoša, jo “Avangard” cieta zaudējumu jau pirmajā “play-off” kārtā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par