Kādreizējais Latvijas izlases futbolists Cauņa atgriežas laukumā

16/02/2019 22:55

Pēc pusotra gada pārtraukuma laukumā atgriežoties 2011. un 2012.gada Latvijas labākajam futbolistam Aleksandram Cauņam, “Jelgavas” komanda sestdien izcīnīja uzvaru divās pārbaudes spēlēs.

Vispirms “Jelgavas” komanda ar 8:1 (5:0) pārspēja pirmās līgas vienību “JDFS Alberts”.

Zemgaliešiem ar pieciem gūtiem vārtiem izcēlās Ņikita Ivanovs, bet pa reizei precīzi bija Germans Saveļjevs, Andris Krušatins un Vsevolods Čamkins.

Vēlāk, spēlējot ar citu pamatsastāvu, Latvijas komanda ar 4:0 (0:0) pārspēja Igaunijas vienību “Tammeka”.

“Jelgavai” divus vārtus guva gruzīns Gurams Lukava, bet vēl pa reizei igauņus pārspēja viņa tautietis Irakli Bidzinašvili un nīderlandietis Džaneiro.

Cauņa abās spēlēs gāja uz maiņu otrā puslaika otrajā pusē. Cauņa decembra beigās pievienojies “Jelgavas” komandas treneru kolektīvam un paudis vēlmi arī atgriezties laukumā spēlētāja statusā.

Aizvadītajā sezonā “Jelgava” virslīgā ieņēma sesto vietu. Komandu arī nākamajā sezonā vadīs bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars.

Pie pārliecinošas uzvaras sestdien tika arī “Metta”/”Latvijas Universitāte”, kas ar 7:2 (2:1) uzvarēja “Kuressaare” futbolistus. Latvijas vienībā ar “hat-trick” izcēlās Ņikita Kovaļonoks, bet vēl pa vārtiem guva Deivids Drāznieks, Tamirlans Džamalutdinovs, Jēkabs Lagūns un Rendijs Šibass.

Tāpat uzvaru sestdien svinēja arī RFS, kas Marijampolē ar 3:1 pārspēja Polijas pēc spēka otrās līgas komandu Suvalki “Wigry”. RFS rindās vārtus guva pašmāju pussargs Artūrs Zjuzins, kā arī leģionāri Tomāšs Šimkovičs un Tomāšs Malecs.

Sestdien maču Lietuvā aizvadīja arī “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, kas nospēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 ar Viļņas “Žalgiris” komandu.

Savukārt piektdien pārbaudes spēli Turcijā aizvadīja “Liepāja”, kas ar 1:4 piekāpās Gruzijas komandai Tbilisi “Dinamo”. Vēju pilsētas komandai vienīgos vārtus guva Jānis Ikaunieks, kurš realizēja 11 metru soda sitienu.