Kādreizējais “Mavs” ārsts: Porziņģis pēc krustenisko saišu traumas atgriezās spēcīgāks nekā jebkad

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis | Foto: NBA

Kādreizējais Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Dalasas “Mavericks” ārsts Tereks Omars Sourjals pastāstījis par Kristapa Porziņģa ceļgalu traumām, uz viņa situāciju kopumā raugoties pozitīvi.

“Katru reizi, kad mēs redzam NBA zvaigzni gūstam traumu, turklāt, ja savainoti bijuši abi ceļgali, tas ir mazliet satraucoši,” komentēja Sourjals. “Tomēr izskatās, ka Porziņģis no krustenisko saišu traumas ir atgriezies spēcīgāks nekā jebkad un tādēļ domāju, ka šī trauma viņam jau ir aiz muguras.”

2018. gadā Porziņģis pārrāva kreisā ceļgala krusteniskās saites, bet šosezon “play-off” mačos viņam sākās problēmas ar labā ceļgala menisku, kuru dēļ latvietim nācās izlaist spēles. Par šīm abām situācijām runāja Sourjals.

“Abas šīs traumas ir jāvērtē atsevišķi,” turpināja speciālists, kurš komentēja arī Porziņģa aktuālo meniska traumu, kuru viņš guva cīņas epizodē, kad latvietim uzkrita virsū Losandželosas “Clippers” spēlētājs Markuss Moriss. “Traumu šādā situācijā varēja gūt jebkurš.”

Speciālists strādāja “Mavs” organizācijā 22 gadus, taču darbu vienībā pameta trīs gadus pirms tam, kad klubs maiņas ceļā ieguva vairākus Ņujorkas “Knicks” spēlētājus, tostarp Porziņģi. Viņš divus termiņus bijis arī NBA Ārstu asociācijas prezidents, bet šobrīd ir vadošais ortopēdiskais ķirurgs “Texas Sports Medicine” iestādē.

“Porziņģis spēlē vairāk kā Luka [Dončičs], nevis kā kā tradicionāls centrs, kurš parasti nav pārāk veikls un ātrs,” komentēja Sourjals. “Šādā situācijā lielu lomu spēlē fiziskā sagatavotība. Tas, kā kustās Porziņģis, padara viņu jūtīgāku pret traumām, taču tas nav tikai viņa gadījumā. Tā ir jebkuram, kurš skrien ātri, kustās veikli un veic straujus lēcienus.”

“Šobrīd mēs novērojam, ka garie basketbolisti gūst vairāk traumas nekā agrāk,” secina ārsts. “Tas notiek tādēļ, ka šī pozīcija ir attīstījusies, kā arī garie spēlētāji ir attīstījušies līdzi tai. Šobrīd NBA ir daudz vairāk garo spēlētāju nekā pirms vairākām dekādēm un viņi ir arī daudz atlētiskāki. Divi plus divi ir četri – pirmkārt, mēs redzam vairāk šāda tipa spēlētājus un, otrkārt, viņi ir atlētiskāki – tas rezultējas vairāk savainojumos.”

Porziņģis šogad debitēja NBA izslēgšanas turnīrā, kur viņa pārstāvētā “Mavericks” pirmajā kārtā spraigā cīņā ar 2-4 atzina Losandželosas “Clippers” pārākumu. Viņam ir aktīvs maksimālais līgums līdz 2024. gadam, taču, ja latvietis vēlēsies, viņš varēs aktivizēt spēlētāja opciju un “notestēt ūdeņus” brīvo aģentu tirgū jau 2023. gadā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par