Kādreizējais pasaules čempions kļuvis par Latvijas izlases galveno treneri

17/12/2021 09:45
Mihals Gogols

Latvijas Volejbola federācija (LVF) panākusi divu gadu vienošanos ar Polijas volejbola speciālistu Mihalu Meško Gogolu par Latvijas vīriešu izlases trenēšanu. Gogols trenera amatā tika apstiprināts ceturtdien LVF valdes sēdē. Trenera amatam bija 12 kandidāti, no kuriem otrajā kārtā iekļuva trīs. Viņus apspriešanai LVF valdē izvirzīja valdes izveidotā komisija.

Līgums noslēgts uz diviem gadiem pēc formulas 1+1. Ja komandai izdosies iekļūt Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā, līgums automātiski tiks pagarināts līdz finālturnīra beigām. Šobrīd tiek precizētas līguma detaļas. Plašāka iepazīšanās ar treneri klātienē notiks janvāra otrajā pusē preses konferencē Rīgā.

36 gadus vecais treneris pats ir bijis profesionāls volejbolists, no 2005. līdz 2008. gadam kā cēlājs aizvadot trīs sezonas Ščecinas klubā “Morze Baltyk”. 2008. gadā viņš 23 gadu vecumā trenera karjeru sāka kā trenera palīgs Čenstohovas AZS, klubā nostrādājot līdz 2011. gadam. Pēc tam piecus gadus Gogols bija Žešuvas “Asseco” vienības statistiķis.

2016. gadā Gogols kļuva par Ščecinas “Stocznia” trenera palīgu, bet sezonas vidū pārņēma kluba trenēšanu, šajā amatā nostrādājot līdz 2018. gadam. 2018./2019. gada sezonu viņš uzsāka Ščecinas vienībā, bet pabeidza Olštinas AZS trenera amatā. Savukārt pēdējās divas sezonas viņš ir vadījis Polijas superklubu Belhatovas “Skra”.

Pirmā pieredze darbā ar izlasēm Gogolam bija 2016. gadā, kad viņš kā trenera palīgs palīdzēja Polijas U-23 izlasei kvalificēties 2017. gada pasaules U-23 meistarsacīkstēm. 2018. gadā viņš kļuva par Polijas izlases trenera Vitala Heinena palīgu. Kopā ar Polijas valstsvienību Gogols 2018. gadā kļuva par pasaules čempionu, bet pēdējos divos Eiropas čempionātos izcīnīja bronzas medaļas.

Latvijas neatkarības gadu laikā Gogols ir astotais treneris vīriešu izlasē, un otrais ārzemnieks pēc Igaunijas trenera Avo Kēla, kurš izlasi vadīja iepriekšējos divos Eiropas čempionāta ciklos no 2018. līdz 2021. gadam. Šobrīd norisinās arī sieviešu volejbola izlases trenera amata konkurss, kura uzvarētājs varētu būt zināms janvārī. Pirms tam Latvijas valstsvienību četrus gadus vadīja igauņu treneris Āvo Kēls, kura vadībā valstsvienība pēc 26 gadu pārtraukuma atgriezās Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
21/05/2022 10:48

Nogulēts sākums, Bukarta asaras un Šilova pārliecība – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Austriju

Vakardienas mačs pret Austriju bija tāds, kuru nedrīkstēja zaudēt nekādā gadījumā. Ne tikai no turnīra tabulas viedokļa, bet arī fanu dēļ – pēc kaunpilnas sagrāves pret Čehiju bija jāatdod parāds…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…