Kādreizējais RFS treneris veic lielu lēcienu karjerā un pievienojas regulārai EL un ČL grupu turnīru dalībniecei

03/01/2021 18:14

Kādreizējais “Optibet” virslīgas kluba RFS galvenais treneris Valds Dambrausks kļuvis par Bulgārijas granda Razgradas “Ludogorets” stūrmani. 43 gadus vecais lietuviešu speciālists vēl nekad nav bijis tik spēcīga kluba galvenais treneris.

“Ludogorets” aizvadītajā desmitgadē bijusi regulāra dalībniece Eiropas prestižākajos klubu turnīros – UEFA Eiropas līgā un UEFA Čempionu līgā. Kopš 2013./14. gada sezonas Razgradas klubs tikai vienu reizi nav spēlējis kādā no šo sacensību grupu turnīriem. Salīdzinājumam – Latvijas futbola vēsturē tikai vienreiz ir bijis gadījums, kad klubs sasniedzis EL vai ČL grupu turnīru [“Ventspils” 2009./10. gada sezonā iekļuva EL grupu turnīrā].

“Ludogorets” četrreiz spēlējusi arī EL izslēgšanas turnīrā, trīsreiz izkrītot pirmajā kārtā un vienreiz aizkļūstot līdz astotdaļfinālam. Bulgāru klubs pēdējos gados spēlējis ar tādiem grandiem kā Totenhemas “Hotspur”, Milānas “Inter”, Leverkūzenes “Bayer”, Londonas “Arsenal”, Parīzes “Saint-Germain”, “Liverpool”, Madrides “Real” un citiem.

Dambrausks kopš 2010. gada vadīja lietuviešu klubus līdz 2017. gadā pievienojās RFS, kur strādāja līdz 2020. gadam. Pēc dažiem gadiem Latvijā viņš kļuva par Horvātijas komandas “Gorica” galveno treneri, bet tagad viņš kā “Ludogorets” treneris nonācis savas karjeras augstākajā punktā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…