Kādus Ozoliņa rekordus vēl nav pārspējis “Avalanche” brīnumbērns Makars?

07/05/2022 16:12
Nokopēts
Keils Makars

Sandis Ozoliņš ir Latvijas hokeja leģenda, hokejists, kurš savulaik hokeja kontekstā licis par mūsu valsti runāt krietni ārpus tās robežām. Aizsargs savu vārdu ierakstīja arī Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolorado “Avalanche” vēstures grāmatās, taču pēdējā laikā viņam parādījies konkurents – kanādietis Keils Makars. Daži rekordi jau ir krituši, savukārt līdz dažiem viens no mūsdienu NHL labākajiem uzbrūkošiem aizsargiem vēl nav aizsniedzies.

Ozoliņš Kolorado spēlēja no 1995. līdz 2000. gadam, aizvadot 333 spēles pamatturnīrā un vēl 82 mačus Stenlija kausā. Latvietis joprojām ir vienīgais mūsu valsts pārstāvis, kuram izdevies tikt pie hokeja pasaules prestižākās klubu trofejas. Karjeras laikā Ozo vienmēr bijis rezultatīvs aizsargs neatkarīgi no līmeņa, kādā viņš spēlēja.

2021./2022. gada sezonā Makars iemeta 28 ripas pamatturnīrā, kas ir jauns “Avalanche” rekords – iepriekšējais sasniegums bija 23 goli Ozoliņa izpildījumā. Turklāt kanādietim bija nepieciešamas 77 spēles, kamēr latvietis savu rekordu savulaik uzstādīja 80 mačos. Šosezon Makars pārspēja arī citu Ozoliņa uzstādīto rekordu, 100 rezultatīvas piespēles izdarot 141 mačā. Salīdzinājumam, latvietim šī mērķa sasniegšanai bija nepieciešamas 183 spēles.

Kanādietim gan vēl ir, kur tiekties. Pamatturnīra rekordi pamazām krīt, daži vēl ir palikuši, kas interesanti – visi nevienādos sastāvos. Tā Ozoliņš joprojām ir labākais aizsargs “Avalanche” vēsturē pēc vārtiem un punktiem vairākumā gan vienas sezonas ietvaros, gan arī visu laiku statistikā. Makaram gan priekšā vēl ir daudz laika, it īpaši ņemot vērā viņa kontrakta ilgumu, kas noslēgts līdz 2027. gadam. Pietiks pat, lai sakrātu vēl 76 punktus vairākumā, kas ļaus pārspēt Ozo arī šajā rādītājā. Tāpat jaunajam aizsargam vēl nav izdevies tikt pie “hat-trick” – Sandis joprojām ir vienīgais aizsargs Kolorado kluba vēsturē, kurš vienā spēlē guvis trīs vārtus.

Ozoliņa rekordi “Avalanche” vēsturē NHL pamatturnīrā

Ozoliņš Makars
Vārti vairākumā vienā sezonā 13 9
Punkti vairākumā vienā sezonā 42 34
Visu laiku vārti vairākumā 39 17
Visu laiku punkti vairākumā 150 75
Vārti vienā spēlē 3 2

Arī Stenlija kausā Makaram priekšā vēl ir daudz darba, ja viņš vēlas pārrakstīt Ozoliņa rekordus. Pagaidām gan liekas, ko daži no tiem kritīs jau šosezon, ņemot vērā gan “Avalanche” jaudīgu sniegumu, gan arī paša kanādiešu aizsarga sniegumu, kurš divās spēlēs “play-off” turnīrā šosezon sakrājis jau četrus (2+2) punktus.

Čempionsezonā Ozoliņš izslēgšanas turnīrā atdevis 14 rezultatīvas piespēles, kas joprojām ir nepārspēts sniegums, tikpat kā 12 punkti un desmit piespēles vairākumā. Tāpat Sandis uzstādījis arī vienas spēles rekordu starp aizsargiem – ja pamatturnīrā tas bija “hat-trick”, tad “play-off” turnīrā tās ir četras rezultatīvas piespēles – nepārspēts sasniegums kopš 1998. gada.

Arī visu laiku “Avalanche” vēsturē Latvijas hokeja leģendas skaitļi joprojām ir labākie gan vairākumā, gan arī kopā. Tas attiecas gan uz vārtiem, gan uz piespēlēm, gan arī uz punktiem. Ja Kolorado klubs pārvarēs vairākas “play-off” kārtas (un pašlaik tas izskatās ļoti iespējami), tad daži dati no tabulas vairs nebūs aktuāli. Piemēram, Ozoliņam ir 18 vārti Stenlija kausā “Avalanche” formā, bet Makaram – deviņi. Ņemot vērā viņa produktivitāti Stenlija kausā šosezon – divi goli divās spēlēs, tad no deviņām ripām līdz 18, un pēc tam arī līdz 19 nemaz nav ejams tik tāls ceļš.

Ozoliņa rekordi “Avalanche” vēsturē Stenlija kausā

Ozoliņš Makars
Piespēles vairākumā vienā sezonā 10 4
Punkti vairākumā vienā sezonā 12 6
Piespēles vienā sezonā 14 11
Visu laiku vārti 18 9
Visu laiku piespēles 47 26
Visu laiku punkti 65 35
Visu laiku vārti vairākumā 10 4
Visu laiku piespēles vairākumā 29 9
Visu laiku punkti vairākumā 39 13
Piespēles vienā mačā 4 3

Lai kā mēs pārdzīvotu par mūsu leģendu, rekordi ir domāti tam, lai kāds tos pārsistu. Pat ja Makars ar laiku būs labāks visos rādītājos, tad nepadarīs jau sen karjeru noslēgušo Ozoliņu par sliktāku spēlētāju un nemazinās viņa nozīmīgumu “Avalanche” vēsturē. Domājams, ka pats Sandis vispār par to nepārdzīvo un arī citiem cilvēkiem ieteiktu to pašu.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām