Kairijs kļūst emocionāls – “Nets” medusmēnesis strupceļā?

Kairijs Ērvings, sportazinas.com
Kairijs Ērvings | Foto: NBA

Bruklinas “Nets” aizvadītajā vasarā, pateicoties komandas menedžmentam ar galveno treneri Keniju Atkinsonu un ģenerālmenedžeri Šonu Marksu priekšgalā, izcēla lielo lomu pēdējo gadu iespaidīgākajā brīvo aģentu tirgū un ieguva superzvaigznes Kevinu Durantu un  Kairiju Ērvingu.

Jau zināms, ka Durants šosezon nespēlēs Ahilleja cīpslas traumas dēļ, bet Ērvings jau ir aizvadījis pirmās spēles “Nets” rindās un nodemonstrējis iespaidīgu sniegumu.

Pēc abu zvaigžnu iegūšanas “Nets” tika nosaukta par potenciālo titula pretendenti, bet pagaidām komandas vezumam teorētiski būtu jāguļās uz Ērvinga pleciem un tieši viņam būtu jāuzņemas līdera loma. Visiem zināms, ka viņš ir izcils basketbolists, taču tajā pašā laikā nav noslēpums, ka Kairijs ir, maigi izsakoties, mākslinieks ārpus laukuma.

Prestižā Ziemeļamerikas medija ESPN žurnāliste Džekija Makmalana pirms dažām dienām publicēja rakstu, kas izsauca diskusijas apskatnieku un līdzjutēju starpā. Tajā bija stāsts par “Nets” kultūru, jauno komandas sastāvu un dažādām aktualitātēm, tomēr viena rindkopa bija īpaši spilgta. Tajā Makmalana rakstīja par Ērvinga garastāvokļa maiņām un emocionālajiem uzplaiksnījumiem.

Viena lieta ir būt izcilam uz laukuma, bet otra – būt lieliskam komandas biedram ārpus tā. “Garastāvokļa maiņas” ir gluži kā Ērvinga firmas zīme, kas, protams, ir negatīvs aspekts, ja runājam par komandas, kuru viņš pārstāv, saliedētību. It sevišķi jau “Nets” sakarā, kas pagājušajā sezonā bija viena no vispozitīvāk vērtētajām vienībām, jo klubs ar, rupji sakot, viduvējiem spēlētājiem un līderi D’Andželo Raselu demonstrēja gan kvalitatīvu spēli, gan arī izcēlās ar teicamu mikroklimatu.

Taču tad komandā ieradās Ērvings – spēlētājs, ar kura blakusparādībām rēķinājusies arī “Nets” vadība. Viņa talants ir tik liels, ka rakstura īpatnības pirms līguma parakstīšanas visai vienkārši varēja nolikt otrajā plānā, turklāt Durants bez viņa, visticamāk, uz Bruklinu nebrauktu. Protams, viņš mikroklimatu [pagaidām] nav sagandējis, tomēr skaidrs, ka šobrīd nekas vairs nav tā kā agrāk. Jāņem vērā, ka komanda piedzīvoja izmaiņas arī citās pozīcijās (klāt nāca Torīns Prinss un Deandrē Džordans, bet aizgāja Rasels), nomainot vienības virzību un uzsākot sarunas par potenciālo titula izcīnīšanu, jo nākamsezon ierindā būs arī galvenais ierocis – Durants.

“Ērvinga bēdīgi slaveni vērtētās garastāvokļa maiņas, kuras apstiprinājuši viņa kādreizējie komandas biedri Klīvlendas “Cavaliers” un Bostonas “Celtics” komandās, ir lieta par ko daudz līdz šim nav ticis runāts, taču zinu, ka tās darīja bažīgu “Nets” vadību,” raksta Makmalana. “Brīžos, kad notiek šie uzplaiksnījumi, Ērvings “izslēdzas” un vairs nevēlas komunicēt ar treneriem, kluba vadību un dažkārt pat ar komandas biedriem.”

Makmalana no komandas iekšējiem avotiem uzzinājusi, ka pirmais Ērvinga uzplaiksnījums bijis jau pirmssezonas pārbaudes spēlēs, kad “Nets” atradās Ķīnā, radot “Nets” spēlētājos un pārējā personālā neizpratni par notiekošo. Nav zināms, ko tieši izdarīja Ērvings, taču basketbolists, visticamāk, atkal ar kaut ko nebija apmierināts un līdz ar to atteicās komunicēt. Komanda paudusi cerību, ka Durants palīdzēs Ērvingam tikt galā ar viņa emocionālajiem uzplaiksnījumiem, tomēr, uzzinot par notikušo Ķīnā, viņš esot atteicies iesaistīties.

Neskatoties uz informāciju, ko ieguva Makmalana, viņa novērojusi, ka Ērvings ir visai apmierināts un priecīgs. Viņa arī uzteica Kairiju tajā, ka viņš daudz komunicē ar jaunajiem spēlētājiem, droši vien arī ar latviešu uz uzbrucēju Rodionu Kurucu.

Tajā pašā laikā spilgu epizodi atklājis medija “The Ringer” basketbola apskatnieks Kriss Vernons. “Kad dodos uz NBA mačiem, bieži vien satieku pazīstamus cilvēkus,” podkāstā “The Mismatch” sacīja Vernons.” Pirms mača Memfisā, kad “Nets” spēlēja pret “Grizzlies”, satiku kādu pazīstamu fotogrāfu un nespēju noticēt tam, ko viņš man pastāstīja.”

“Viņš pirms spēles iesildīšanās laikā fotografēja basketbolistus, bet Ērvings pienāca pie viņa un teica: “Lūdzu nefotografē mani pirms spēle nav sākusies.” Fotogrāfs apjuka un atklāja, ka viņa profesionālās darbības laikā 20 gados neviens spēlētājs nav vērsies pie viņa ar šādu lūgumu. Viņš man jautāja – kas viņam kaiš? Teicu, ka man nav ne jausmas,” atklāja Vernons.

Fotogrāfs ar šo stāstu dalījās ar saviem amata brāļiem, kuri apstiprināja, ka arī viņi iepriekš saņēmuši līdzīgu lūgumu no Ērvinga. “Tā ir neprātīgākā lieta, ko jebkad esmu dzirdējis,” reaģēja Vernons. “Cilvēki nepārtraukti uzņem attēlus ar saviem telefoniem, bet viņš lūdz, lai viņu nefotografē profesionāļi. Tas ir ļoti dīvaini un es nezinu, ko te vēl lai piebilst.”

“Domāju, ka komandām ir jāapzinās, ka Ērvinga garastāvokļa uzplaiksnījumi nāk ar viņu komplektā un tur neko nevar darīt,” atzina cits apskatnieks Kevins O’Konors. “Bruklinai ir spēlētājs, kurš pirmajās trijās spēlēs guva vidēji 37 punktus un sezonu sāka iespaidīgi, taču tajā pašā laikā basketbola kultūra šajā vienībā nekad nebūs tāda kā agrāk. Tā vienkārši nevar saglabāties esošajā līmenī, ja klubam pievienojas divas superzvaigznes.”

Līdz šim izskanējusī informācija arvien vairāk liecina par to, ka viens no galvenajiem “Nets” uzdevumiem šajā sezonā būs tikt galā ar Ērvinga kaprīzēm, jo, būsim godīgi, šajā sastāvā “Nets” šosezon par titulu necīnīsies. Bruklinas komanda nevar atļauties veidot konlfliktus ar saspēles vadītāju, jo nākamsezon ierindā būs Durants un tā būs pavisam cita komanda ar divām superzvaigznēm sastāvā, kura varēs reāli cīnīties par uzvaru NBA. Šādā situācijā konflikti būtu pēdējais, ko vēlētos “Nets” vienība, tādēļ ar Ērvingu nepieciešams apieties visai smalki.

“Garastāvokļa maiņas vienmēr būs daļa no Kairija, bet esmu pārsteigts, ka šāda informācija mūs sasniegusi tik ātri,” noteica “Sports Illustrated” apskatnieks Kriss Menikss. “Kairijs atklāja, ka viņam bija grūtības pagājušajā sezonā, jo nomira viņa vectēvs, bet kā tas ir saistīts ar viņa emociju izvirdumiem, kad viņš spēlēja “Cavaliers”? Domāju, ka Ērvings šosezon varēja sākt izrādīt neapmierinātību pēc tam, kad Kariss Leverts vai Spensers Dinvidijs piedzīvotu neveiksmīgas spēles, jo viņi ir Bruklinas “Džeilens Brauns” un “Džeisons Teitums”, bet tas noticis jau tik agri sezonas sākumā – man likās, ka šis medusmēnesis ilgs garāku laika periodu…”

Menikss arī atzina, ka viņam ir grūti saprast šī “komandas avota” motivāciju šādu informāciju atklāt Makmalanai, jo neviens nevēlas, lai šādas lietas nāktu gaismā. “Godīgi sakot, kuru interesē, kas notiks ar Bruklinu šosezon? Visi gaida Duranta atgriešanos nākamsezon un kāpēc vienkārši “Nets” nevar aizvadīt šo sezonu bez konfliktiem tā, ka visiem spēlātājiem vienam ar otru ir labas attiecības?”

“Ērvings pirmajās spēlēs bija tik izcils, ka būtu muļķīgi viņam nedot bumbu,” atzina “The Ringer” prestižais apskatnieks Bils Simonss. “Taču tas nogalina komandu – visi vienkārši noskatās, kā Ērvings noslēdz uzbrukumus un, manuprāt, tas nav veids, kā komandām izcīnīt uzvaras. “Nets” pagājušajā sezonā ļoti daudz domāja par bumbas sadalīšanu visu spēlētāju starpā, bet tagad bumba ir viena spēlētāja rīcībā. Man tiešām ir lielas šaubas, ka tas strādās.”

“Viņš ir spēlētājs, kurš necentīsies par katru cenu iekļūt komandas kopējā kultūrā,” turpināja Simonss. “Viņš darīs to, ko vēlēsies, bet, ja esi superzvaigzne, kas pelna lielu naudu un ienāc komandā kā “Nets”, kas iepriekš ir izveidojusi veiksmīgu komandas kultūru, man ir grūti iztēloties, kā tas viss beigsies. Jebkurā gadījumā nespēju noticēt, ka šīs lietas notiek tikai pēc četrām spēlēm, nevis pēc, piemēram, 43. regulārās sezonas mača.”

Ērvings allaž bijusi spilgta personība. Viņš iepriekš nav noliedzis teoriju, ka planēta Zeme varētu būt plakana, kā arī sociālajos tīklos dalījies ar dažādiem interesantiem ierakstiem, kuros iekļauti “Illuminati” trijstūri un tamlīdzīgas lietas. Viņš apzinās savu statusu un tādēļ var atļauties vairāk, bet, cik ļoti tas ietekmēs “Nets” sniegumu un mikroklimatu, mēs uzzināsim tikai sezonas gaitā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par