Kalniņa pārstāvētā “Jokerit” izsēj triju vārtu pārsvaru un piekāpjas Ozoliņa trenētajai “Torpedo”

13/09/2019 22:04

Latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Helsinku “Jokerit” piektdien piedzīvoja sakāvi mačā pret leģendārā aizsarga Sanda Ozoliņa trenēto Ņižņijnovogordas “Torpedo” komandu.

“Jokerit” viesos papildlaikā ar 5:6 (2:0, 2:2, 1:3, 0:1) piekāpās “Torpedo” komandai, kurā Ozoliņš ir galvenā trenera Deivida Nemirovska asistents. Kalniņš šajā mačā palika uz rezervistu soliņa.

Pirmā perioda septītajā minūtē somu komandu vadībā izvirzīja Petri Kontiola, kuram vārtu guvumā asistēja Henriks Hāpala. 16. minūtē Anti Pilstrēms dubultoja “Jokerit” pārsvaru, bet pie rezultatīvās piespēles tika Miko Lehtonens.

Otrās trešdaļas ievadā Helsinku komanda panāca jau 3:0, kad Lehtonens pēc Niklasa Jensena un Aleksa Granta piespēlēm guva vārtus. Perioda turpinājumā bijušais Rīgas “Dinamo” aizsargs Artjoms Aļajevs skaitliskajā vairākumā samazināja rezultāta starpību – 1:3. Vien divas minūtes vēlāk Henri Ikonens atjaunoja trīs vārtu pārsvaru viesiem. 13 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām mājiniekiem vēlreiz izdevās samazināt rezultāta starpību, kad ar vārtu guvumu izcēlās Mihails Orlovs.

Mača trešā nogriežņa astotajā minūtē Damirs Žafjarovs skaitliskajā vairākumā mājiniekus pietuvināja līdz minimālai rezultāta starpībai, bet divas minūtes vēlāk Grants atjaunoja “Jokerit” divu vārtu pārsvaru. Turpinājumā Andrejs Belevičs ātri vienus vārtus atguva, bet pamatlaika pēdējā minūtē Mihails Varnakovs izlīdzināja rezultātu.

Papildlaikā uzvaras vārtus mājiniekiem atnesa Deniss Barancevs, kurš aizskrēja izgājienā vienatnē pret Anti Niemi un raidīja ripu vārtu tīklā.

Citos KHL mačos:

Sanktpēterburgas SKA (Krievija) – Maskavas CSKA (Krievija) 0:3 (0:1, 0:1, 0:1);

Kazaņas “Ak Bars” (Krievija) – Magņitogorskas “Metallurg” (Krievija) 2:1 (1:0, 0:0, 1:1);

Vladivostokas “Admiral” (Krievija) – Nursultanas “Baris” (Kazahstāna) 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).