Kalniņam 30 atvairīti metieni “Jokerit” uzvarā, Hārtlijam un Indrašim zaudējumi

18/10/2018 22:57

Komandas vārtus sargājos Jānim Kalniņam, pie 13. uzvaras Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šosezon tikusi Helsinku “Jokerit”, kas šodien izbraukumā ar 5:4 pagarinājumā pārspēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo”. Tikmēr zaudējumus piedzīvojušas Mika Indraša Maskavas “Dynamo” un Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard”.

Latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš savā desmitajā mačā “Jokerit” kreklā tika galā ar 30 no 34 “Torpedo” hokejistu metieniem, bet viņa pārstāvētā Helsinku vienība vēl cīņas 49. minūtē atradās iedzinējos ar 2:4. Tomēr viesi spēja atspēlēties, izlīdzinājumu 4:4 panākot vien 11 sekundes pirms pamatlaika beigām, savukārt uzvaras vārtus pagarinājuma trešajā minūtē guva Braiens O’Nīls.

“Jokerit” ar 29 punktiem 18 mačos Rietumu konferencē ieņem trešo vietu.

Ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs piedzīvojusi Boba Hārtlija Omskas “Avangard”, viesos ar 1:4 piekāpjoties Magņitogorskas “Metallurg”. Kanādiešu speciālista padotie vēl trešās trešdaļas ievadā panāca neizšķirtu 1:1, taču pamatlaika pēdējās desmit minūtēs mājinieki spēja gūt trīs bezatbildes vārtus, kas ļāva izcīnīt panākumu visā mačā.

Ar diviem vārtiem “Metallurg” sastāvā izcēlās Sergejs Mozjakins, savukārt laukuma saimnieku vārtos Vasilijs Košečkins atvairīja 43 “Avangard” hokejistu metienus. Omskas vienība Austrumu konferences kopvērtējumā ar 29 punktiem joprojām saglabā otro pozīciju.

Tikmēr jau 14 zaudējumu aizvadītajās 20 spēlēs piedzīvojusi Mika Indraša Maskavas “Dynamo”. Šoreiz “zilibaltie” izbraukumā ar 2:3 piekāpās rietumu līderei Sankpēterburgas SKA. Ciemiņi jau 73. sekundē pēc Jevgenija Mozera precīzā metiena izvirzījās priekšā, tomēr SKA pirmā perioda vidū panāca izlīdzinājumu, savukārt divi izmantoti skaitliskie vairākumi otrajā periodā ļāva jau panākt 3:1. Dmitrijs Moisejevs 59. minūtē atjaunoja nelielu intrigu, taču izraut vismaz papildlaiku “Dynamo” vairs nespēja.

Indrašis darbojās Maskavas kluba otrajā uzbrucēju virknējumā un 17:23 minūtēs izcēlās ar vienu metienu pa vārtiem un sešiem uzvarētiem iemetieniem (no 18).