Kalniņš atgriežas “Jokerit” vārtos, “Metallurg” parūpējas par intrigu

03/03/2020 20:50

Šovakar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausā norisinājās četri konferenču ceturtdaļfinālu mači. Ievērības cienīga ir Jāņa Kalniņa atgriešanas Helsinku “Jokerit” vārtos, jo latviešu vārtsargs nespēlēja kopš 13. februāra.

Ar Kalniņu cietoksnī “Jokerit” svinēja uzvaru pār Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 5:1, svinot otro uzvaru sērijā, kurā rezultāts ir 2-0. Latvietis Somijas kluba vārtos atgriezās ar 16 seiviem. “Jokerit” rindās atzīmējušies pieci dažādi hokejisti.

Magņitogorskas “Metallurg” pēc zaudējuma pret Nursultanas “Barys” pirmajā mačā ar 0:4, šodien revanšējās un tika pie panākuma ar 3:0. Visi trīs vārti tika gūti otrajā periodā, kad vienu reizi izcēlās komandas kapteinis, 39 gadus vecais Sergejs Mozjakins, bet divas ripas iemeta Andrejs Nestrašils. Sērijā 1-1.

Sanktpēterburgas SKA ar 4:3 apspēlēja Maskavas apgabala “Vityaz”. Pirms trešās trešdaļas mājinieki bija vadībā ar 4:1, taču noslēdzošajās 20 minūtēs viesi spēja samazināt deficītu līdz minimumam. Ar to gan nepietika, lai “Vityaz” spētu tikt pie uzvaras, un SKA ir vadībā sērijā ar 2-0.

Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” papildlaikā zaudēja Ufas “Salavat Yulaev” ar 2:3. Mača pamatlaika vidū viesi izvirzījās vadībā pēc Grigorija Paņina vārtu guvuma, taču jau 26 sekundes vēlāk “Avangard” panāca izlīdzinājumu. Deviņas minūtes pirms sirēnas Pāvels Dedunovs izvirzīja Omskas klubu vadība, bet sešas sekundes pirms pamatlaika beigām “Salavat Yulaev” uzbrucējs Sakari Maninens guva otros vārtus – 2:2.

Papildlaiks turpinājās septiņas minūtes, kad Dmitrijs Kugriševs ar fantastisku metienu no nulles leņķa iemeta ripu Igora Bobkova vārtos un izrāva uzvaru. Rezultāts sērijā ir neizškirts – 1:1.