Kalniņš atvaira 31 metienu “Jokerit” uzvarā, Kulda un “Severstal” pārspēj “Avtomobilist”

14/01/2020 21:17

Latvietis Jānis Kalniņš palīdzēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubam Helsinku “Jokerit” svinēt uzvaru regulārā čempionāta mačā.

Jokerit” izbraukumā ar 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) pārspēja Maskavas apgabala “Vityaz“.

Kalniņš šajā mačā stājās vārtos jau no spēles sākuma un atvairīja 31 “Vityaz” hokejistu metienus, kopumā atsizdams 93,9% pretinieku raidījumus pa viņa sargātajiem vārtiem. Latviešu vārtsargam šī bija jau 26.uzvara šosezon, kas KHL ir labākais rādītājs starp šīs pozīcijas spēlētājiem.

Rezultātu šajā mačā jau pirmā perioda otrajā minūtē atklāja Niklass Jensens, bet otrajā trešdaļā neizšķirtu panāca Aleksejs Makejevs. Noslēdzošajā spēles daļā Miko Lehtonens vispirms panāca 2:1, bet pats brīdi vēlāk dubultoja viesu pārsvaru. Rezultāta starpību mača izskaņā samazināja Jonass Natinens.

Citā mačā aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Čerepovecas “Severstal” savās mājās ar 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) pārspēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Kulda šajā mačā uz ledus pavadīja 17 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā izcēlās ar trim metieniem pa vārtiem, diviem spēka paņēmieniem, vienu noraidījumu un neitrālu lietderības koeficientu.

Nursultanas “Barys” – Ufas “Salavat Yulaev” 5:3 (2:1, 1:1, 2:1);

Pekinas “Kunlun Red Star” – Novosibirskas “Sibir” 4:5 (1:1, 0:1, 3:2, 0:0, 1:2) – pēcspēles metienu sērijā;

Habarovskas “Amur” – Kazaņas “Ak Bars” 2:3 (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 0:2) – pēcspēles metienu sērijā.