Kalniņš brauktu uz Ziemeļameriku, ja būtu iespēja: Citādi tā būtu padošanās..

Jānis Kalniņš, sportazinas.com
Jānis Kalniņš | Foto: facebook.com/helsinginjokerit

Latviešu vārtsargs noteikti mēģinātu iekļūt kādas Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas sastāvā, ja būtu tāda iespēja, hokejists atklāja intervijā Latvijas Radio.

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Helsinku “Jokerit” vārtsargam Kalniņam tika uzdots jautājums, vai viņš brauktu cīnīties par vietu NHL vienības rindās, ja viņam piedāvātu divvirzienu līgumu.

“Noteikti, es to darītu. Neesmu tur bijis un kāpēc ne?” raidījumā “Piespēle” sacīja Kalniņš. “Ja man būtu tāda iespēja braukt, es domāju, tas būtu jādara. Citādāk tā būtu savā ziņā padošanās. Nezinu, vai vēl kādreiz tāda iespēja būtu. To varētu salīdzināt ar Rīgas “Dinamo” treniņnometni – toreiz es varēju atteikties un braukt spēlēt uz Angliju un būt, teiksim tā, stabils vārtsargs, bet bija iespēja cīnīties par vietu “Dinamo” komandā, kas arī sanāca. Ja man būtu iespēja braukt uz ASV, es darītu to pašu.”

Jau vēstījām, ka Kalniņš iepriekš tika atzīts par nedēļas labāko KHL vārtsargu. “Nedaudz bija pārsteigums, ka saņēmu KHL labākā vārtsarga balvu. Es neteiktu, ka mums paveicās, vienkārši atradām to, kas bija pietrūcis – komandas ķīmiju.”

Kalniņš šobrīd ir izkonkurējis slaveno somu ripu ķērāju Anti Niemi. Ja sezonas sākumā kādreizējam NHL vārtsargam tika dots lielāks spēles laiks, tagad situācija ir mainījusies un arvien vairāk spēlē Kalniņš. Ar viņu vārtos “Jokerit” iepriekš izcīnīja sešas uzvaras pēc kārtas, bet šobrīd vienībai ir divu neveiksmju sērija.

“Man liekas, ka Niemi ir diezgan nosvērts ikdienā. Runājamies diezgan daudz, bet vairāk es no viņa mācos. Nekas baigi nemainās, jo darbs jau paliek tas pats. Par to, vai esmu pirmais vai otrais, nemaz nedomāju – negribētu nemaz sevi saukt par pirmo vārtsargu. Nekas īpašs jau nav noticis, ja dod spēlēt, cenšos arī parādīt labu sniegumu,” nosvērts bija latvietis.

Kalniņš 2016./2017. gada sezonā pievienojās Rīgas “Dinamo” komandai, kuras rindās aizvadīja divas sezonas. Pērn viņš pārcēlās uz Helsinku “Jokerit”, kuras rindās aizvada jau otro sezonu. Pērn latvietis piedalījās 37 regulārā turnīra mačos, kuru laikā vidēji ielaida 2,40 vārtus un atvairīja 91,4% pretinieku metienu. Savukārt izslēgšanas spēļu turnīrā viņa kontā seši mači – 2,52 ripas un atsisti 89,5% metienu. 

Šajā sezonā latviešu vārtu vīrs piedalījies 12 regulārā turnīra mačos, kuru laikā vidēji ielaidis 2,2 ripas un ticis galā ar 91,8% pretinieku metieniem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par