Kalniņš: Ceru, ka šajā sezonā varēšu palīdzēt Latvijas valstsvienībai

Latviešu vārtsargs , kurš ikdienā pārstāv Kontinentālās hokeja līgas () komandu Helsinku “Jokerit”, sarunā ar preses dienestu stāstījis par Latvijas izlasi, Somijas kluba sezonu un citām lietām. 

Kalniņš analizēja sezonas sākumu: “Pirmās sezonas spēles bija ar lieliem kritumiem. Bija nepieciešams laiks, lai saprastos ar jaunajiem puišiem komandā un izveidotu ķīmiju. Domāju, ka ejam pareizajā virzienā un turpināsim iesākto darbu.” 

“Ļoti patīkami bija kļūt par nedēļas labāko vārtsargu. Man tas bija liels pārsteigums, taču galu galā tas īsti neko nemaina. Mans pienākums ir turpināt palīdzēt komandai izcīnīt uzvaras,” emocijas par nedēļas labākā vārtsarga titulu dalījās latvietis. 

Jānis stāstīja: “Priecājos, kad ieraudzīju jaunumus par to, ka komandai pievienojās Anti Niemi. Viņam ir liela pieredze dažāda līmeņa līgās. No Niemi varu mācīties saskatīt dažādas nianses, kuras padarīs mani labāku. Kopumā labi saprotamies.” 

“Domāju, ka pašreizējais “Jokerit” sastāvs ir labāks nekā tas bija pērn. Iepriekšējā sezonā mēs nebijām gatavi izslēgšanas spēļu turnīram. Izlabosim šos trūkumus šajā sezonā,” cerību par veiksmīgu sniegumu “play-off” izteica Kalniņš. 

Vārtsargs necerēja, ka spēlēs KHL: “Šķiet, ka neviens nebija gaidījis, ka spēlēšu KHL. Lai adaptētos KHL vajadzēja aptuveni piecas, sešas spēles. Neko īpašu neesmu darījis, spēlēju savu hokeju. Parādījās iespēja spēlēt KHL un es to izmantoju.” 

“Iepriekšējās sezonās man nav veicies tik labi. Pēc sezonas beigām vienmēr ir bijuši savainojumi, tādēļ nevarēju palīdzēt Latvijas izlasei. Ceru, ka šogad varēšu spēlēt valstsvienībā,” skaidroja latvietis. 

Sajūtas par mačiem pret Omskas “Avangard” un Rīgas “Dinamo” dalījās Jānis: “Vienmēr ir patīkami spēlēt pret treneriem un spēlētājiem, kurus pazīsti. Īpaši, ja pretī stājas Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija komanda. Viņš ir labs speciālists, kurš trenē visādus sīkumus un grib, lai viss tiek darīts pareizi. Reti, kurš pirmajā sezonā var tikt līdz finālam. Runājot, par Rīgas “Dinamo”, pērn pirmajā spēlē ļoti nervozēju, bet tagad tās ir parastas spēles.” 

Jau vēstījām, ka Kalniņš tika atzīts par aizvadītās nedēļas labāko līgas vārtsargu. Kalniņš aizvadītajā nedēļā piedalījās abās spēlēs pret Maskavas “Dynamo” (2:1) un Ņižņekamskas “Neftekhimik” (2:1), kaldinot “Jokerit” uzvaras. Pirmajā mačā pret “Dynamo” latvietis atvairīja 36 no 37 pretinieku metieniem, bet otrajā tika galā ar 27 no 28 metieniem. Kalniņš atvairīja 96,9% metienus, kas ir ārkārtīgi augsts rādītājs. 

Kalniņš 2016./2017. gada sezonā pievienojās Rīgas “Dinamo” komandai, kuras rindās aizvadīja divas sezonas. Pērn viņš pārcēlās uz Helsinku “Jokerit”, kuras rindās aizvada jau otro sezonu. Pērn latvietis piedalījās 37 regulārā turnīra mačos, kuru laikā vidēji ielaida 2,40 vārtus un atvairīja 91,4% pretinieku metienu. Savukārt izslēgšanas spēļu turnīrā viņa kontā seši mači – 2,52 ripas un atsisti 89,5% metienu. 

Šajā sezonā latviešu vārtu vīrs piedalījies deviņos regulārā turnīra mačos, kuru laikā vidēji ielaidis 2,1 ripu un ticis galā ar 92,3% pretinieku metienu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par