Kalniņš izlaiž uzvaru spēles izskaņā, “Jokerit” otrs zaudējums pēc kārtas

20/02/2021 19:33
Jānis Kalniņš

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē savā laukumā atvairīja 30 pretinieku metienus, taču ar to bija par maz Helsinku “Jokerit” vienības uzvarai. Helsinku “Jokerit” mājās piekāpās Maskavas “Dinamo” ar 4:5 (0:1, 3:0, 1:3, 0:1).

Kalniņš vārtos aizvadīja visu spēli un atvairīja 30 no 35 metieniem. Pagarinājumā latviešu vārtsargs mazākumā ielaida vārtus pēc Dmitrija Kagarļicka metiena, kad spēlēta bija minūte un 48 sekundes. Viesi papildlaikā divreiz traucēja Kalniņu, kamēr viesu vārtsargs pie metienu atvairīšanas netika.

Pēc zaudētiem vārtiem septiņas sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām Helsinku klubs iemeta trīs bezatbildes vārtus otrajā trešdaļā. Viesi pēdējā trešdaļā panāca 3:3, taču 51.minūtē Braiens O’Nīls vadībā atkal izvirzīja mājiniekus.

Tomēr 27 sekundes pirms pamatlaika beigām, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, viesiem izlīdzinājumu panāca Oskars Lindberjs. Mājinieku labā divus vārtus otrajā trešdaļā guva Davids Sklenička, bet divas rezultatīvas piespēles Niklasam Jensenam. Viesiem Andrejs Sergejevs sakrāja pat četrus rezultativitātes punktus (1+3).

“Jokerit” ar 67 punktiem 57 spēlēs ieņem piekto vietu Rietumu grupā, bet Maskavas “Dinamo” ar 80 punktiem 58 mačos ieņem trešo vietu.

Tāpat uzvaru pagarinājumā ar 3:2 viesos izcīnīja abas ar Latvijas hokeju saistīto treneru komandas.

Ņižņijnovgorodas “Torpedo” piekāpās Boba Hārtlija vadītajai Omskas “Avangard” ar 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1). Uzvaras vārtus 41 sekundi pirms mača beigām iemeta Kļims Kostins.

Labi spēlēja vārtsargi. uzvarētāju rindās Igors Bobkovs atvairīja 28 “Torpedo” hokejistu metienus, bet Pjotrs Kočetkovs mājinieku vārtos tika galā ar 34 viesu metieniem.

Kazaņas “Ak Bars” mājās atzina Oļega Znaroka un Latvijas trenera Harija Vītoliņa vadītā Maskavas “Spartak” pārākumu ar 2:3 (1:0, 0:0, 1:2, 0:1). Uzvaras vārtus pēc nepilnām trijām papildlaikā spēlētām minūtēm guva Jakovs Rilovs. Mājinieku rindās abu vārtu gūšanā piedalījās Stefans da Kosta, kuram bez vārtiem arī rezultatīva piespēle.

Uzvarētāju sastāvā Anatolijam Ņikoncevam rezultatīva dalība visu triju komandas vārtu tapšanā (1+2), kamēr aizsargam Rilovam, Robinam Hanzlam (abiem – pa 1+1) un Artjomam Fjodorovam (0+2) pa diviem rezultativitātes punktiem.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas – 11 Rietumu un 12 Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.