Kalniņš kaldina jau sesto “Jokerit” panākumu pēc kārtas

13/10/2019 18:48

Latvijas izlases vārtsargs Jānis Kalniņš atvairīja 22 no 24 sāncenšu metieniem, kaldinot sevis pārstāvētās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Helsinku “Jokerit” panākumu savu skatītāju priekšā ar 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pār Ufas “Salavat Julaev”.

Kalniņš, kurš kļuvis par Somijas komanas pirmo vārtsargu, vārtus sargaja jau sesto spēli pēc kārtas, visās no tām izcīnot uzvaras.

Spēles pirmajā perioda Ufas hokejisti lika Kalniņam kapitulēt vienu reizi, kamēr cīņas otrajā periodā “Jokerit” vispirms izlīdzināja rezultātu, bet vēlāk arī izvirzījas vadībā. Tiesa “Salavat Julaev” nepalika atbildi parādā, trešdaļas otrajā daļā atkal panākot līdzsvaru. Spēles trešajā periodā, kā arī papildlaikā, komandas vārtus neguva.

Kalniņš “bullīšos” neitralizēja piecus metienus, bet Jokerit” ar 19 punktiem 15 spēlēs Rietumu konferencē ieņem sesto vietu.

Jau vēstījām, ka 27 gadus vecais latvietis vīrs tika atzīts par aizvadītās nedēļas labāko KHL vārtsargu.

Kalniņš, kurš sezonu sāka kā Helsinku kluba otrais numurs aiz pieredzējušā Anti Niemi muguras, “Jokierit” vārtus sargājis desmit spēlēs, izcīnot septiņas uzvaras, caurmērā spēlē ielaižot 2,09 ripas un atvairot 92,2 procentus sāncenšu metienu.