Kalniņš “latviešu derbijā” KHL mačā uzveic Karsumu

18/02/2019 21:53

Latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš pirmdien palīdzēja Helsinku “Jokerit” komandai izcīnīt uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā.

Somijas galvaspilsētas komanda savā laukumā ar rezultātu 5:4 (2:1, 1:2, 2:1) pārspēja uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas “Spartak”.

Kalniņš šajā mačā atvairīja 21 no 25 pretinieku mestajām ripām.

Tikmēr Karsums uz ledus pavadītajās 11 minūtēs un 15 sekundēs vienu reizi meta pa vārtiem, uzvarēja savā vienīgajā iemetienā un pielietoja divus spēka paņēmienus, kamēr Daugaviņš uz Helsinkiem nedevās.

Daugaviņš šosezon 57 mačos guvis 13 vārtus un veicis 23 rezultatīvas piespēles, kamēr Karsums 53 cīņās atzīmējies ar deviņiem vārtiem un 15 rezultatīvām piespēlēm.

Savukārt zaudējumu pirmdien cieta uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dinamo”, kas mājās ar 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) atzina Čeļabinskas “Traktor” pārākumu.

Indrašis šajā mačā nospēlēja 21 minūti un 43 sekundes, kuru laikā pielietoja vienu spēka paņēmienu. Viņš šajā sezonā 53 spēlēs guvis 16 vārtus un veicis 13 rezultatīvas piespēles.

Neveiksmi pirmdien piedzīvoja arī aizsarga Krišjāņa Rēdliha pārstāvētā Pekinas “Kuņluņ Red Star”, kas viesos ar 2:7 (1:1, 0:4, 1:2) piekāpās Habarovskas “Amur” hokejistiem.

Rēdlihs nospēlētajās astoņās minūtēs un 33 sekundēs pielietoja vienu spēka paņēmienu un kā vienīgais no Ķīnas komandas aizsargiem tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1. Viņš šosezon laukumā bijis 13 spēlēs, kurās atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli.

Tikmēr smagu zaudējumu cieta Rīgas “Dinamo” sāncense cīņā par vietu Gagarina kausa izcīņā Maskavas apgabala “Vitjaz”, kas viesos ar 1:6 (0:3, 0:1, 1:2) piekāpās Maskavas CSKA vienībai. Ja Latvijas komanda pirmdien uzveiks Bratislavas “Slovan”, rīdzinieki nonāks punkta attālumā no izslēgšanas turnīra zonas.

Rietumu konferences un visas līgas vadībā ar 102 punktiem 60 mačos ir Maskavas CSKA, kas par trim punktiem apsteidz Sanktpēterburgas SKA. Trešā ar 85 punktiem 61 spēlē ir Jaroslavļas “Lokomotiv”, kamēr aiz tās par septiņiem punktiem atpaliek 60 mačus aizvadījusī Helsinku “Jokerit”. Piektā ar 70 punktiem 60 cīņās ir Maskavas “Dinamo”, bet sestā ar 64 punktiem 60 spēlēs ir Maskavas “Spartak”.

Devītā ar 58 punktiem 59 mačos ir Rīgas “Dinamo”, kas pirmajam astoņniekam zaudē trīs punktus, kamēr aiz Latvijas vienības desmitajā vietā ar 48 punktiem 60 cīņās ir aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Čerepovecas “Severstaļ”.

Austrumu konferences līderei Jekaterinburgas “Avtomobilist” ir 91 punkts 60 mačos, bet tai ar 84 punktiem 60 cīņās seko Astanas “Baris”, kamēr tālāk ar 81 punktu ir Kazaņas “Ak Bars” un Boba Hārtlija trenētā Omskas “Avangard”. Tikmēr 12.vietā ar 48 punktiem 60 cīņās ir Pekinas “Kuņluņ Red Star”.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.