Kalniņš palīdz “Jokerit” gūt uzvaru pret vienu no Rietumu konferences pastarītēm

27/01/2021 22:29
Jānis Kalniņš

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē atvairīja 17 metienus un palīdzēja savai komandai Helsinku “Jokerit” izcīnīt uzvaru. “Jokerit” mājās ar 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) uzvarēja “Sochi” vienību.

Kalniņš “Jokerit” vārtos tika galā ar 17 no 19 metieniem, tverdams 89,47% raidījumu. Latvijas vārtsargs pirmo reizi kapitulēja otrā perioda sestajā minūtē, kad skaitlisko vairākumu “Soči” labā realizēja Kirils Petkovs. Otros vārtus Kalniņš ielaida četras minūtes līdz mača beigām, 2:3 panākot Sergejam Šmeļovam. Somijas komandā divi vārti Anti Pilstrēmam, kamēr divas piespēles nopelnīja Julius Juntila un Tomi Kivisto.

Vēl šodien Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 3:2 pārspēja Pekinas “Kunlun Red Star”, Minskas “Dinamo” ar 1:3 atzina Ņižņijnovgorodas “Torpedo” pārākumu, Maskavas “Dynamo” ar rezultātu 4:1 pieveica Maskavas CSKA, bet Sanktpēterburgas SKA ar 4:1 tika galā ar Čerepovecas “Severstal”. Jau ziņots, ka “Dinamo” ar 1:2 piekāpās “Avangard”. Vienīgos vārtus Rīgas kluba labā guva Mārtiņš Dzierkals.

“Jokerit” šosezon 47 spēlēs izcīnījusi 57 punktus, kas Rietumu konferencē ļauj ieņemt piekto vietu. Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas – 11 Rietumu un 12 Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.