Kalniņš palīdz “Jokerit” sagraut “Dinamo”

07/09/2019 18:32

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas pirmajā izbraukuma spēlē ar 2:7 (0:2, 2:4, 0:1) cieta sagrāvi pret vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvēto Helsinku “Jokerit” vienību.

Abus vārtus “Dinamo” labā divu minūšu un 28 sekunžu laikā guva Jākobs Berglunds.

Spēli abos vārtos uzsāka latviešu vārtsargi – “Dinamo” vārtos Kristers Gudļevskis, “Jokerit” – Kalniņš. Kamēr Kalniņš palika “sausā” pat pēc vareni vairākumā spēlējošās Rīgas komandas vairākuma, mājinieki divreiz lika Gudļevskim vilkt ripu ārā no saviem vārtiem, tai skaitā pēc vienīgā vairākuma, kuru somu komandai sagādāja Andra Džeriņa noraidījums.

Otrajā periodā mājinieki apgriezienus nemazināja, 33.minūtē vairākumā panākot 5:0 savā labā. Šoreiz pārspēts jau tika Maksims Tretjaks, kurš Gudļevska vietā vārtos stājās pēc ceturtajiem zaudētajiem vārtiem. Uguņošana ar gūtajiem vārtiem notika perioda beigās, kad uz otro dāņa Niklasa Jensena vārtu guvumu mačā ar diviem goliem Kalniņa vārtos atbildēja arī Jākobs Berglunds, izcili rezultatīvajai trešdaļai noslēdzoties ar 6:2 somu kluba labā.

Pēdējā trešdaļā mājinieki guva vēl vienus vārtus, sagādājot sev pirmo uzvaru šajā sezonā un rīdziniekiem – pirmo zaudējumu.

“Dinamo” abu vārtu guvumā rezultatīvi piespēlēja Dāvids Ulstrems, vēl pa piespēlei tika arī Tretjakam un Kārteram Eštonam.

Mājinieku rindās Kalniņš vārtos atvairīja 24 no 26 rīdzinieku metieniem, svinot savu un kluba pirmo uzvaru. Trīs rezultativitātes punktus mājiniekiem sakrāja Stīvs Mozess, Petri Kontiola (abiem vieni vārti un divas piespēles) un Sami Lepistē, kuram trīs rezultatīvas piespēles.

“Dinamo” ar četriem punktiem trijās spēlēs atkritis uz sesto vietu Rietumu zonā, bet “Jokerit” ar diviem punktiem pakāpies uz devīto vietu 12 komandu konkurencē. Vadībā ar sešiem punktiem ir Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dinamo”.

Jau ziņots, ka rīdzinieki pirmdien sezonas pirmajā spēlē ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas “Spartak” vienību, bet otrajā mačā ar 3:0 guva virsroku pār Ņižņijnovgorodas “Torpedo”.

Turpretī “Jokerit” sezonu sākusi ar diviem zaudējumiem – 1:3 pret Boba Hārtlija trenēto Omskas “Avangard” un 2:5 pret Kazaņas “Ak Bars”. Otrajā mačā divarpus minūtes uz ledus pavadīja Kalniņš, bet sezonas ievadā “Jokerit” pamatvārtsarga loma uzticēta Anti Niemi.

Pirmdien rīdzinieki viesosies pie Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, bet trīs dienas vēlāk būs spēkošanās ar Maskavas “Spartak”. Pēc tam Latvijas komanda uz divām spēlēm atgriezīsies mājās.

Izbraukumā Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā ir šādi hokejisti: vārtsargi – Kristers Gudļevskis, Maksims Tretjaks, Reinis Liepiņš; aizsargi – Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Kristofers Berglunds, Sergejs Gimajevs, Eduards Hugo Jansons, Roberts Mamčics, Bens Māršals, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle; uzbrucēji – Kārters Eštons, Oskars Batņa, Jākobs Berglunds, Daniels Bērziņš, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Koltons Gilīss, Emīls Ģēģeris, Rihards Marenis, Brendons Makmilans, Gints Meija, Vitālijs Pavlovs, Miķelis Rēdlihs, Deivids Sarkanis un Dāvids Ulstrēms. Jau Helsinkos komandai pievienosies Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas “Rīga” uzbrucējs Antons Trastašenkovs, kurš šobrīd kopā ar savu vienību aizvada izbraukumu.

Slimības dēļ šajā izbraukumā nedevās uzbrucējs Patriks Zabusovs, bet vēl divi uzbrucēji Roberts Lipsbergs un Frenks Razgals dosies uz “Dinamo” fārmklubu “Liepāja”.

Rīdzinieki iepriekšējā sezonā regulārajā čempionātā Rietumu konferencē bija devītie, kamēr “Jokerit” bija ceturtie, kas deva vietu Gagarina kausa izcīņā, kur Somijas klubs apstājās pirmajā kārtā.

“Dinamo” ar Somijas komandu KHL savā starpā pirms mača Helsinkos bija tikusies 19 reizes, izcīnot septiņas uzvaras, no kurām tikai četras gūtas pamatlaikā. Iepriekšējā sezonā četrās spēlēs uzvaras un zaudējumi tika dalīti uz pusēm.

Starpsezonā Rīgas komanda zaudēja pa atslēgas spēlētājam katrā pozīcijā – karjeras citās komandās turpinās vārtsargs Timurs Biļalovs, aizsargs Metjū Majone un uzbrucējs Līnuss Videls. Tāpat no vadošajiem spēlētājiem šosezon “Dinamo” kreklā neredzēt uzbrucēju Matīasu Mitinenu un aizsargu Dmitriju Šuļeņinu.

Tiesa, Latvijas vienības rindas papildinājis iepriekšējās sezonas Vācijas augstākās līgas (DEL) labākais vārtu guvējs Jākobs Berglunds no Zviedrijas. Komandas rindas papildinājis arī viņa tautietis un uzvārda brālis, bet ne radinieks, Kristofers Berglunds, kurš iepriekš spēlēja savā dzimtenē. No leģionāriem pievienojies arī amerikāņu aizsargs Bens Māršals, zviedru uzbrucējs Dāvids Ulstrems, šajā pašā pozīcijā spēlējošais kanādietis Kārters Eštons, kā arī vienībā atgriezies krievu vārtsargs Maksims Tretjaks. “Dinamo” sastāvu papildinājis arī latviešu aizsargs Eduards Hugo Jansons, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja Krievijas Augstākajā līgā.

Gatavojoties 2019./2020.gada sezonai, “Dinamo” aizvadīja desmit pārbaudes spēles, kurās izcīnīja septiņas uzvaras, tajā skaitā pēdējos piecos mačos. Rīdzinieki triumfēja tradicionālajā pirmssezonas sagatavošanās turnīrā “Latvijas Dzelzceļa kausā”, bet pirms tam turnīrā Sočos izcīnīja otro vietu.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.