Kalniņš paliek rezervē, “Tappara” Somijas līgas finālsērijā nonāk uzvaras attālumā no čempiontitula

25/04/2022 22:14
Jānis Kalniņš

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš Somijas hokeja čempionāta finālsērijas trešajā spēlē pirmdien palika uz rezervistu soliņa, kamēr viņa pārstāvētā Tamperes “Tappara” komanda izcīnīja uzvaru.

Tamperes vienība savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) uzvarēja Turku TPS vienību, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0 un nonākot viena panākuma attālumā no čempiontitula. Spēles 32.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Veli Mati Savinainens, bet otrā perioda izskaņā pārsvaru dubultoja Oto Vidovs.

Noslēdzošās trešdaļas piektajā minūtē vienus vārtus atspēlēja Džeks Rodevalds. Brīdī, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas divus minūtes, viesu komanda vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, kas rezultējās zaudētos vārtos, ripu raidot tukšos vārtos Peteri Puhakam (3:1).

“Tappara” vārtos Kristians Heljanko atvairīja 22 no 23 metieniem. Sērijas ceturtā spēle paredzēta otrdien. Iepriekšējā sezonā Somijas čempionātā uzvarēja Raumas “Lukko”, kas finālā ar 3-1 pārspēja TPS vienību.