Kalniņš: Par Latvijas izlasi vairs nedomāju un gribēju spēlēt tikai KHL

29/08/2022 14:44
Nokopēts
Jānis Kalniņš

Bijušais Latvijas izlases vārtsargs Jānis Kalniņš sarunā ar Krievijas medijiem skaidrojis iemeslus pārejai uz okupantu līgas vienību Habarovskas “Amur”.

Jau vēstīts, ka sestdien Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) apstiprināja Latvijas vārtsarga Kalniņa pāreju uz “Amur” komandu, tādā veidā oficiāli ļaujot spēlētājam pārstāvēt Krievijas Tālo Austrumu vienību. Vēlāk Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja, ka šo pāreju reģistrējusi tieši IIHF, tāpēc LHF par IIHF pieņemto lēmumu iesniegs apelāciju, kuru izskatīs Disciplinārā komisija.

Vārtsargs izteica savas domas IIHF doto pārejas apstiprinājumu uz “Amur”. “Zināju, ka viss būs labi, bija tikai mazliet jāpagaida. Nebija jautājumu, vai varēs spēlēt vai nē, bet kad to varēs darīt. Līdz tam trenējos ar komandu ar domu, kā būs, tā būs. Neko tur nevarēju ietekmēt,” atzīst Kalniņš.

“Es gribēju spēlēt tikai un vienīgi KHL,” savu pāreju no Zviedrijas augstākās līgas (SHL) uz okupantu līgu skaidro vārtsargs. “Habarovskas vienība piedāvāja līgumu un viss notika. Pēc tam parādījās vēl daži varianti Eiropā, bet es vēlējos spēlēt šeit.”

“Par Latvijas izlasi vairs nedomāju, tur mana lappuse ir aizvērta. Man ir 30 gadi un līdz šim esmu valstsvienībā nospēlējis divas pilnas spēles. Ja es tur nespēlēju, tad jādodas tālāk un jāvelta vairāk laika ģimenei. Šobrīd sajūtas ir lieliskas, jo spēlēju hokeju. LHF apelācija man to netraucē darīt. Neviens no federācijas ar mani nav sazinājies,” atklājis Kalniņš.

Kalniņš iepriekšējā sezonā Vēkšes “Lakers” rindās aizvadīja 17 SHL mačus, vidēji atvairot 88,7% metienu, caurmērā spēlē ielaižot 2,84 ripas. Tāpat viņš bija Latvijas valstsvienības ripu ķērājs Pekinas olimpiskajās spēlēs, kur trīs dueļos tika galā ar 90,4% metienu, vidēji cīņā kapitulējot 3,33 reizes. Sezonas izskaņā Kalniņš pārcēlās uz Somiju, kur kopā ar Tamperes “Tappara” vienību kļuva par Somijas čempionu.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.76
4.78
2.23
3.4
3.2
2.2
8.5
4.8
1.27
1.23
6.25
11
2.8
3.25
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām