Kalniņš parāda labu sniegumu pret SKA, Kulda gūst vārtus un rezultatīvi piespēlē

16/08/2018 22:55
Jānis Kalniņš, Sportazinas.com

Turpinot gatavoties jaunajai sezonai, šodien pārbaudes spēles aizvadīja vairāki latviešu hokejisti un viņu pārstāvētie klubi. Jānis Kalniņš ielaida tikai vienus vārtus mačā pret spēcīgo Sanktpēterburgas SKA. Savukārt Edgars Kulda izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli Zlīnas ”Aukro Berani” komandas uzvarā.

Kalniņš parādīja lielisku sniegumu un palīdzēja Helsinku ”Jokerit” izrādīt līdzvērtīgu pretestību pret SKA, taču otrās trešdaļas beigās bija bezspēcīgs pēc Pāvela Dacjuka izdarītā metiena (0:1). Lai gan latviešu vārtsargs pirmajos divos periodos atvairīja 14 no 15 pretinieku metieniem, pirms pēdējās trešdaļas viņš tika nomainīts.

Latvieša vietu mājinieku vārtos ieņēma soms Juho Rantilainens, kurš atlikušajā laikā ielaida vienus vārtus un pamatlaika izskaņā tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, jo ”Jokerit” atradās iedzinējos ar vienu vārtu starpību (1:2). Vēl viena laukuma spēlētāja došanās laukumā gan neattaisnoja mājinieku cerības – SKA nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām ieraidīja ripu tukšajos pretinieku vārtos un panāca 3:1.

Zaudējumu piedzīvoja arī Latvijas izlases uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas ”Spartak”, kas ar 2:4 piekāpās Brno ”Kometa” komandai. Daugaviņš un Karsums kopā ar vienu no iepriekšējās sezonas maskaviešu līderiem Benu Maskvelu spēlēja pirmajā uzbrucēju trijniekā, taču palika bez rezultativitātes punktiem.

Tikmēr Edgars Kulda guva vārtus un izdarīja rezultatīvu piespēli, kaldinot Zlīnas ”Aukro Berani”, kuras rindās spēlē arī latviešu aizsargs Ralfs Freibergs, panākumu pār ”Prerov” hokejistiem (4:1). Kulda piedalījās uzvarētāju pēdējos divos vārtu guvumos – otrās trešdaļas vidū viņš panāca 3:0, bet pamatlaika pēdējā minūtē nopelnīja rezultatīvu piespēli (4:1). Savukārt Freibergs ar rezultatīvu sniegumu neizcēlās.

Tāpat panākumu svinēja Nikolaja Jeļisejeva un Edgara Hugo Jansona pārstāvētā Almetjevskas ”Neftyanik”, kas ar 4:2 pārspēja Ustkamenogorskas ”Torpedo”. Jeļisejevs trešā perioda ievadā guva ”Neftyanik” otros vārtus un izvirzīja komandu vadībā ar 2:1.

Savukārt neveiksmi cieta Jāņa Andersona pārstāvētā ”Nove Zamky”, ar 2:3 atzīstot Jihlavas ”Dukla” pārākumu. Latviešu aizsargs palika bez rezultativitātes punktiem.