Kalnītis atklāj aizkulises – Bertāns gribējis saņemt vēl lielāku līgumu

29/12/2020 21:20
Dāvis Bertāns un Artūrs Kalnītis

Vairāku Latvijas pārstāvju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aģents Artūrs Kalnītis sarunā ar Valdi Valteru “11TV” raidījumā “Konferences zvans” atklājis, ka sākotnēji viņam bija cerības, ka Dāvis Bertāns parakstīs līgumu par vēl lielāku summu nekā tas tika izdarīts.

Jau ziņots, ka starpsezonā Bertāns lika parakstu zem piecu gadu kontrakta ar Vašingtonas “Wizards” par 80 miljoniem dolāru. Algu datubāzes “Spotrac” jaunākā informācija liecina, ka nākamo sezonu laikā viņa atalgojums “uz papīra” būs 15, 16, 16, 17 un 16 miljonus dolāru.

No 80 miljoniem garantēti ir 69. Bertānam ir jānospēlē vismaz 75% no visām “Wizards” spēlēm ceturtajā sezonā, lai piektajā sezonā saņemtu visus 16 miljonus. Ja tas nenotiks, viņa alga piektajā līguma gadā būs pieci miljoni un tādējādi latvietis zaudēs 11 miljonus dolāru jeb 80 miljoni pārtaps par 69 miljoniem.

“Interese bija arī no citām komandām, bet tas, kas parādījās medijos, nebija līdz galam precīzs. Domāju, ka citur mēs nebūtu dabūjuši neko tuvu tam, ko beigās dabūjām Vašingtonā,” viedokli pauda Bertāna aģents, noradot, ka Dāvja labākajā sezonā notiks viss, lai samazinātos NBA klubu maksātspēja – finansiālo stāvokli ietekmēja gan Hjūstonas “Rockets” ģenerālmenedžera Derila Morija ieraksts tviterī par notikumiem Ķīnā, gan Covid-19 pandēmija.

“Dāvis bija uzlicis savus uzstādījumus, ko viņš grib no manis, tālākais bija mans darbs. Katrā gadījumā ir jāpierāda, ka spēlētājs ir prasītās naudas vērts, tu nevari vienkārši izdomāt, ka mēs gribam tik un tik. Mūsu kompānijā ir spēcīgi analītiķi, kuri sagatavoja atskaiti uz 12 lapām par to, ko Dāvis dara labi, ko slikti, salīdzinot to visu ar citiem līdzīgiem spēlētājiem un izrēķinot, kāda varētu būt viņa vērtība.

Jāatzīst, ka mēs bijām diezgan tālu no redzējuma, ko gribējām mēs un ko piedāvāja klubs,” teica Kalnītis, tādējādi apstiprinot, ka viņam un Bertānam nācās krietni piekāpties savās prasībās. “Visas sarunas vilkās 4-4,5 stundas. Nākamreiz visu darīšu nedaudz savādāk, jo Vašingtonu pārstāvēja liela cilvēku grupa, kādi 6-7 cilvēki, kuri visu laikā runāja un apmainījās ar idejām.”

Komentējot Rodiona Kuruca mazo spēles laiku Bruklinas “Nets” rindās, aģents pauda viedokli, ka komanda aizgājusi tādā virzienā, kad Kurucam ir grūti. “Ļoti dziļā komanda, var saprast, kāpēc Rodionam ir maz iespēju. Tajā pašā laikā viņam ir 22 gadi, parasti spēlētāji šajā vecumā pabeidz universitāti un aizvada debijas sezonu NBA, bet Rodionam šī ir jau trešā. Viņš ir ļoti vienkāršs, piezemēts cilvēks, kurš visu laiku koncentrējas uz attīstību.”

Vērtējot savu darbu, aģents atzīmējis, ka Kuruca debitanta līgums ir lielākais, kādu jebkād saņēmis drafta otrajā kārtā izvēlēts basketbolists.

Tāpat Kalnītis komentējis arī savu klientu – Eirolīgas klubu basketbolistu iespējamo spēlēšanu Latvijas izlasē, ņemot vērā to, ka šī turnīra kalendārs veidots, neievērojot FIBA valstsvienību pauzes. “Man bija sarunas gan ar bijušo, gan ar tagadējo LBS vadību. Prezentēju savu ideju, ka mums vajadzētu vienoties ar klubiem par katru konkrēto maču, piemēram, ar Riharda Lomaža pārstāvēto ASVEL, ka, mums drīz gaidāma svarīga spēle, neprasīsim viņu braukt tagad, bet palaidiet vēlāk. Vai arī citādi – sarunāt ar “Khimki”, ka pirmajā sabraukumā mums ļoti vajadzīgs [Dairis] Bertāns – palaidiet, bet uz nākamajiem mačiem mēs viņu neaicināsim. Ja varētu uz katru sabraukumu dabūt pa trīs [Eirolīgas] spēlētājiem – tas būtu ļoti labi,” uzskata basketbolistu aģents.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…